Sport w skrócie

17 sierpnia 24. sezon rozpocznie ekstraklasa piłkarska kobiet. Wśród I-ligowców są trzy zespoły z Wielkopolski. Załoga ŻMKS Poznań czwarta po czterech wyścigach mistrzostw świata w klasie Cadet. Iwona Bota z LKS Sana Kościan trzecia w mistrzostwach Polski w biegach górskich w kategorii juniorek. Wyniki Wielkopolan w 7. Kolarskim Memoriale Janusza Hinza w Bydgoszczy. Wyniki zawodów Olimpiady Młodzieży w kolarstwie szosowym.
PIŁKA NOŻNA

KOBIETY ZA DWA TYGODNIE. 17 sierpnia swój 24. sezon rozpocznie ekstraklasa piłkarska kobiet. Tytułu mistrzowskiego broni AZS Wrocław. Wśród 10 pierwszoligowców jest trzech beniaminków: LKS Luboń, Podgórze Kraków i Cisy Nałęczów. W poprzednim sezonie w trakcie rozgrywek relegowana z ekstraklasy została warszawska Savena, po tym jak trzy mecze oddała walkowerem. Do drugiej ligi spadł zespół gdyńskiej Checzy, a Orion Płużnica nie przystąpił do gry w nowym sezonie. Program pierwszej kolejki: Cisy Nałęczów - Czarni Sosnowiec, AZS Wrocław - Zamłynie Radom, Podgórze Kraków - Medyk Konin, LKS Luboń - Stilon Gorzów, Atena-Opel Niedbała Poznań - TKP Toruń.

ŻEGLARSTWO

POZNANIACY NA CZWARTYM. Po czterech wyścigach żeglarskich mistrzostw świata klasy Cadet, które odbywają się na wodach u wybrzeży belgijskiego miasta Nieuwpoort, szóste miejsce zajmuje załoga ŻMKS Poznań Piotr Patelka i Szymon Wierzbicki. To najlepsza na razie wśród polskich załóg. Druga para ŻMKS Piotr Kasprzak i Jędrzej Charłampowicz jest na 35. miejscu.

BIEGI GÓRSKIE

Z MIĘDZYGÓRZA NA ŚNIEŻNIK. Znakomicie spisała się Iwona Bota z LKS Sana Kościan z mistrzostw Polski w biegach górskich w kategorii juniorek. Na trasie z Międzygórza na Śnieżnik była trzecia. Walka o złoty medal rozegrała się pomiędzy najbardziej utytułowaną polską juniorką, 19-letnią Małgorzatą Górską, a 17-letnią Moniką Wiśniewską (mistrzyni kraju juniorek młodszych). Wygrała Górska.

KOLARSTWO

MRÓZ, TARNOVIA I POZNAŃ. Marcin Lewandowski z grupy Action nVidia Mróz Borek Wlkp. wygrał rywalizację w kategorii seniorów 7. Kolarskiego Memoriału Janusza Hinza, który odbył się w Bydgoszczy. Wyścig rozegrano na pętli o długości 1,1 km. Zawodnicy musieli pokonać 60 okrążeń. Czwarte miejsce zajął inny kolarz Mroza, Krzysztof Krzywy, a szóste - zawodnik KTK Bike Sport Kalisz Paweł Bronz. Rywalizację juniorów wygrał Piotr Krysman z Tarnovii Tarnowo Podgórne. W kategorii masters drugie miejsce zajął Lech Ergang z Tarnovii, a trzecie - Artur Spławski z PTC Poznań.

OLIMPIADA MŁODZIEŻY

KOLARSTWO SZOSOWE. Trzecie miejsce w klasyfikacji klubowej 9. Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w kolarstwie szosowym zajęli reprezentanci KTK Kalisz. Nie zdobyli oni jednak indywidualnie żadnych medali, w przeciwieństwie do Koźminianki Koźminek. Dwa medale (złoty i srebrny) wywalczyła zawodniczka tego klubu Aleksandra Dawidowicz. Koźminianka zajęła dopiero czwarte miejsce w klasyfikacji klubów. Wielkopolska wśród województw była pierwsza ex aequo z województwem dolnośląskim.