Co słychać w Łączności ?

- Mamy deklarację od firm i instytucji chcących wesprzeć Łączność na 50 procent średniego budżetu klubu ekstraklasy, jednak wciąż poszukujemy sponsora strategicznego - powiedział Józef Sowa, prezes ds. szkoleniowych olsztyńskiego klubu


31 lipca zebrali się członkowie zarządu Łączności. Jak zapewnia Józef Sowa, obecny był także przedstawiciel jednego ze sponsorów. - Mamy deklarację od firm i instytucji chcących wesprzeć Łączności na 50 procent średniego budżetu klubu ekstraklasy, jednak wciąż poszukujemy sponsora strategicznego - powiedział Józef Sowa, prezes ds. szkoleniowych olsztyńskiego klubu. - W związku z tym zaczynamy kompletować skład. Pewne jest, że w Olsztynie nie będzie grać Marina Kress, która podpisała kontrakt z francuskim klubem [Villeneuve d'Ascq - red.]. Najprawdopodobniej zespół opuszczą cztery młode zawodniczki. Prowadzimy rozmowy z Włókniarzem Białystok, który chce wypożyczyć Magdalenę Gawrońska i Małgorzatę Kalinowską. Natomiast Karolina Załoga, która jest w kadrze Polski juniorek, i Martyna Żuchlewska wpisały się na listę transferową [zainteresowany tymi zawodniczkami jest klub z Wołomina - red.]. Chęć współpracy z naszym klubem wyrażają Beata Krupska-Tyszkiewicz, Natalia Trafimava, Alena Krawczenko, a także trener Anatoli Bujalski.

Z kolei Dragan Popowić, menedżer Beaty Krupskiej-Tyszkiewicz i Natalii Trafimavej, powiedział "Gazecie", że w środę bądź czwartek obydwie zawodniczki mają podpisać kontrakt z poznańskim AZS-em. Nieoficjalnie mówi się także, że i Anna Szyćko opuścić ma Łączność - być może zasili Meblotap Chełm.