Zwycięzcy Igrzysk Polonijnych Poznań 2003

Organizatorzy rozdali medale w 15 konkurencjach. Do rozegrania pozostała jedna konkurencja - rywalizacja polonusów w golfie odbędzie się za dwa tygodnie w Międzyzdrojach.

PIŁKA NOŻNA

Mecz o 5. miejsce: Polonia Kanada - Grecja 7:1 Mecz o 3. miejsce: USA - Wisła Kanada 5:3 Finał: Litwa - Czechy 1:0

KOLARSTWO GÓRSKIE

Kobiety do 30 lat: Amanda Johannesson (Szwecja) Kobiety powyżej 30 lat: Iwona Johannesson (Szwecja) Mężczyźni do 35 lat: Leon Ćmiel (Czechy) Mężczyźni powyżej 35 lat: Rudolf Rucki (Czechy).

RINGO

Kobiety do 19 lat: Swietłana Gryniewicz (Litwa) Kobiety powyżej 19 lat: Ariana Maksimowa (Litwa) Mężczyźni do 19 lat: Wadim Widuto (Litwa) Mężczyźni powyżej 19 lat: Andrzej Więckiewicz (Litwa).

WĘDKARSTWO

Zwycięzca: Tadeusz Dutkiewicz (Wielka Brytania)

TENIS STOŁOWY

Juniorki: Lidia Tyczyńska (Ukraina) Juniorzy: Andrzej Kozieł (Białoruś) Seniorki: Krystyna Bołockowa (Ukraina) Seniorzy: Wiktor Fryzel (Litwa) Weterani: Michał Reterski (USA) Gry mieszane: Paweł Kopycki (Białoruś) i Olga Baskakowa (Białoruś) Debel kobiet: Stanisława Łastówka (Kanada) i Krystyna Bołockowa (Ukraina) Debel mężczyzn: Andrzej Kozieł (Białoruś) i Maksym Saatow (Białoruś) Open kobiet: Jana Zakładna (Ukraina) Open mężczyzn: Leonid Tetryczny (Ukraina)

TENIS ZIEMNY KOBIET

Singiel do 45 lat: Stanisława Kozyrska (Mołdawia) Singiel powyżej 45 lat: Helena Hellmer (Szwecja) Debel: Anna Dąbrowska (Dania) i Stanisława Kozyrska (Mołdawia).

TENIS ZIEMNY MĘŻCZYZN

Singiel do 35 lat: Jerzy Witke (USA) Singiel 35-45 lat: Marek Nowak (Niemcy) Singiel 45-55 lat: Krzysztof Gos (Kanada) Singiel powyżej 55 lat: Bogdan Ostapowicz (Niemcy) Debel: Jerzy Witke (USA) i Jakub Dąbrowski (Dania) Miksty: Stanisława Kozyrska (Mołdawia) i Willi Holzmuller (Niemcy).

LEKKOATLETYKA KOBIET

100 m (powyżej 30 lat): Helena Aleksandrowicz (Białoruś) 100 m (20-29 lat): Olga Gorsa (Mołdawia) 100 m (do 19 lat): Stasia Dąbrowska (Ukraina) 200 m (powyżej 20 lat): Olga Gorsa (Mołdawia) 200 m (do 19 lat): Helena Wołosik (Białoruś) 400 m (powyżej 30 lat): Helena Aleksandrowicz (Białoruś) 400 m (19-29 lat): Natalia Wasilewska (Białoruś) 400 m (do 19 lat): Helena Wołoszyk (Białoruś) 1500 m: Natalia Wasilewska (Białoruś) 5000 m: Natalia Wasilewska (Białoruś) 100 m ppł (open): Helena Wołosik (Białoruś) 4x100 (open): 1. Białoruś, 2. Mołdawia, 3. Litwa 4x400: Białoruś Skok wzwyż (powyżej 30 lat): Wioletta Malinowska (Litwa) Skok wzwyż (do 19 lat): Grażyna Krecz (Litwa) Oszczep (powyżej 30 lat): Irena Abławacka (Białoruś) Oszczep (20-29 lat): Julia Frenowska (Rosja) Oszczep (do 19 lat): Irina Kokoszkina (Litwa) Skok w dal (powyżej 30 lat): Helena Aleksandrowicz (Białoruś) Skok w dal (do 19 lat): Ewelina Więckiewicz (Litwa) Kula (powyżej 30 lat): Jadwiga Juniewicz (Litwa) Kula (do 19 lat): Liana Skarina (Litwa) Dysk (powyżej 30 lat): Irena Kaptur (Wielka Brytania) Dysk (do 29 lat): Helena Sapowska (Ukraina).

Lekkoatletyka mężczyzn

100 m (powyżej 35 lat): Adam Domicz (Niemcy) 100 m (20-34 lata): Wiktor Bogatow (Mołdawia) 100 m (do 19 lat): Konstanty Giermanowicz (Łotwa) 200 m (powyżej 35 lat): Józef Niemiero (Białoruś) 200 m (20-34 lata): Wiktor Bogatow (Mołdawia) 200 m (do 19 lat): Marian Cięcioła (Czechy) 400 m (powyżej 35 lat): Władysław Martynek (Czechy) 400 m (20-34 lata): Marian Zigmund (Łotwa) 400 m (do 19 lat): Marian Cięciała (Czechy) 800 m (powyżej 35 lat): Stanisław Olenkiewicz (Litwa) 800 m (20-34 lata): Paweł Maszej (Białoruś) 800 m (do 19 lat): Rusłan Olari (Mołdawia) 1500 m (powyżej 35 lat): Władysław Martynek (Czechy) 1500 m (20-34 lata): Paweł Maszej (Białoruś) 1500 m (do 19 lat): Rusłan Olari (Mołdawia) 5000 m (powyżej 35 lat): Roman Słowioczek (Czechy) 5000 m (20-34 lata): Paweł Maszej (Białoruś) 5000 m (do 19 lat): Rusłan Olari (Mołdawia) 110 m ppł (powyżej 35 lat): Adam Domicz (Niemcy) 110 m ppł (do 35 lat): Konstanty Giermanowicz (Łotwa) 4x100 open: 1. Łotwa, 2. Czechy I, 3. Litwa II 4x400 open: 1. Czechy, 2. Łotwa, 3. Białoruś Skok wzwyż (powyżej 35 lat): Piotr Malinowski (Niemcy) Skok wzwyż (do 19 lat): Marian Cienciała (Czechy) Oszczep (powyżej 35 lat): Andriej Pomieńczuk (Ukraina) Oszczep (20-34 lata): Janusz Danowski (Łotwa) Oszczep (do 19 lat): Wadim Widuto (Litwa) Kula (powyżej 35 lat): Andrzej Pomieńczuk (Ukraina) Kula (20-34 lata): Janusz Danowski (Łotwa) Kula (do 19 lat): Marian Cienciała (Czechy) Skok w dal (powyżej 35 lat): Adam Domicz (Niemcy) Skok w dal (20-34 lata): Wiktor Bogatow (Mołdawia) Skok w dal (do 19 lat): Marian Cięciała (Czechy) Dysk (powyżej 35 lat): Andrzej Pomińczuk (Ukraina) Dysk (20-34 lata): Janusz Danowski (Łotwa) Dysk (do 19 lat): Marian Cięciała (Czechy).

SIATKÓWKA PLAŻOWA

Kobiety open: Andżelika Paliulian i Irina Abławacka (Litwa II) Mężczyźni open: Paul Podstawka i Łukasz Porosa (Kanada I) Pary mieszane: Krzysztof Nazarkiewicz (Niemcy) i Irena Abławacka (Białoruś).

STRZELECTWO

Mężczyźni (karabin 30 m siedząc): Longin Stankiewicz (Litwa) Kobiety (karabin 30 m siedząc): Irena Szyłowa (Białoruś).

BOWLING

Kobiety: Irena Kaptur (Wielka Brytania) Mężczyźni: Daniel Lewandowski (Szwecja) Dzieci: Mikael Donborg (Szwecja).

SIATKÓWKA

Kolejność: 1. Kanada, 2. Litwa, 3. Ukraina, 4. Wielka Brytania, 5. Niemcy II, 6. Belgia, 7. Grecja, 8. Niemcy I, 9. Łotwa, 10. Szwecja.

TURNIEJ RODZINNY

Rodziny trzyosobowe: Piotr, Jolanta i Jakub Malinowski (Niemcy) Rodziny czteroosobowe: Piotr, Anna Jadwiga i Jakub Dąbrowscy (Dania).

SMOCZE ŁODZIE

Kolejność: 1. Białoruś I, 2. Litwa, 3. Białoruś II.