VIII Grand Prix Sopotu im. Janusza Sidły

40 medalistów seniorskich mistrzostw Polski, medaliści młodzieżowi i lekkoatleci zagraniczni - w sumie ponad 250 zawodników i zawodniczek weźmie udział w VIII Grand Prix Sopotu imienia Janusza Sidły. Wielu z nich walczyć będzie o przepustki do MŚ, które odbędą się w Paryżu pod koniec sierpnia
Najciekawiej zapowiadają się biegowe konkurencje mężczyzn na 100 i 400 metrów. Wystąpi w nich krajowa czołówka, a wyniki będą miały wpływ na skład sztafet, jakie pojadą na MŚ do Paryża. - W Sopocie ciężko trenujemy, wyniki powinny więc być dobre, choć sądzę, że nie uda mi się poprawić rekordu [10,05 s; na MP uzyskał 10,07 s - red.] - powiedział sprinter Marcin Jędrusiński. Biegom na 400 metrów z uwagą będzie się przyglądał wznawiający po kontuzji treningi Robert Maćkowiak. - Na razie swobodnie truchtam po lesie, powoli wchodzę w trening - mówi Maćkowiak. - W sztafecie na 400 m zmieniła się ekipa, naszą wyeliminowały kontuzje. Ze starej pozostał Piotr Rysiukiewicz, ale postaramy się jeszcze pokazać młodym, na co nas stać.

Na 5000 metrów nie pobiegnie zawodnik SKLA Jakub Czaja, który przeszedł zabieg usunięcia wyrostka robaczkowego i przebywa w szpitalu. Część lekkoatletów, jak sopocka tyczkarka Anna Rogowska, start w Paryżu ma już zapewniony. Dla innych, jak choćby startującej na 400 m Grażyny Prokopek (pierwszy start w tym roku - red.), będzie to jedna z ostatnich szans na zdobycie wymaganego minimum. Specjalnie dla Anny Ksok przeprowadzona zostanie konkurencja skoku wzwyż (musi skoczyć 1,95 metra)

Budżet mityngu wynosi 150 tysięcy złotych. Najlepsi w konkurencjach biegowych i skoków oraz konkurencjach rzutowych otrzymają premie w wysokości 1500, 1000 i 500 złotych. - Dużym sukcesem jest już sam fakt, że zawody się odbywają - mówi dyrektor zawodów i Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego Jerzy Smolarek - Robimy to za małe pieniądze, ale jestem zadowolony z obsady. - W Grand Prix w którym startowały już takie sławy królowej sportu jak Wilson Kipteker czy Patrik Sjoeberg, weźmie w tym roku udział 250 zawodników i zawodniczek.

Początek zawodów w niedzielę o godzinie 16.30.