Będą wzmocnienia w AZS AWF Poznań

Poznańskie siatkarki zostaną wzmocnione
Siatkarki AZS AWF Poznań wyjeżdżają w poniedziałek na zgrupowanie do Karpacza. Z zespołem pojadą tam najprawdopodobniej dwie nowe zawodniczki. Wśród nich - na pewno jedna z zawodniczek klubu z serii A.

Wciąż nie wiadomo, jak potoczą się losy Małgorzaty Niemczyk-Wolskiej. Czołowa siatkarka z Poznania wróciła z Chabarowska, gdzie rozmawiała na temat warunków przejścia do rosyjskiego klubu. Wygląda jednak na to, że nie są one dla niej zadowalające. Kluby z Rosji mogą zatrudniać tylko po jednym cudzoziemcu, więc Niemczyk-Wolskiej zaproponowano grę - owszem - za niezłe pieniądze, ale de facto w drugiej drużynie Chabarowska.

W tej chwili zawodniczka spędza urlop u rodziny w Łodzi. Pod koniec tygodnia ma wrócić do Poznania i wtedy odbędą się decydujące rozmowy z szefami AZS AWF. Na razie doniesienia o tym, że przeniosła się już do Rosji, są zdecydowanie przedwczesne.

Do wyjaśnienia pozostają też losy Katarzyny Skowrońskiej, która na pierwszym treningu AZS AWF się nie zjawiła i na razie podróżuje z kadrą narodową po Karaibach. Z kolei Olga Owczynnikowa ma przejść do Winiar Kalisz, ale kontraktu jeszcze nie podpisała. - Nie jest powiedziane, że nie zostanie w Poznaniu - twierdzi prezes AZS AWF Marek Bykowski. - Chcemy bowiem przyspieszyć o rok przekazanie jej mieszkania, które należy jej się na koniec kontraktu. Wszystko w rękach wiceprezesa Dariusza Kapitana...

AZS AWF ma już przyznane 250 tys. zł miejskiej dotacji. Otrzyma te pieniądze w ratach, przy czym pierwsze wpłaty przed rozpoczęciem rozgrywek mają być wyższe. - Przedsezonowe przygotowania mamy zabezpieczone finansowo - zapewnia Bykowski.