Siatkarze w Starych Jabłonkach

Kto nie wierzy, że siatkówka plażowa to jedna z najpopularniejszych letnich dyscyplin sportowych, niech odwiedzi Stare Jabłonki. Od dzisiaj do niedzieli odbędą się tam mistrzostwa Europy kobiet i mężczyzn do lat 23


Do Starych Jabłonek przyjadą 24 najlepsze pary młodzieżowe - 12 par męskich i 12 żeńskich (tuż przed rozpoczęciem zawodów ze startu zrezygnował jeden duet z Grecji). Polskę reprezentować będą: Anna Białobrzeska / Joanna Kuchczyńska i Dorota Wojtczak / Agnieszka Wołoszyn-Gliwa oraz Krzysztof Hajbowicz / Marcin Mierzejewski i Wojciech Pliński / Marcin Wika.

Pierwsi uczestnicy mistrzostw Europy przyjechali do Hotelu Anders w Starych Jabłonkach już w poniedziałek. Ostatni dołączyli wczoraj i dzisiaj. Pierwsze (już dzisiaj) do rywalizacji przystąpią kobiety. Natomiast mężczyźni rozpoczną grę jutro. - Stare Jabłonki przypominają już miejsce, w którym odbędą się mistrzostwa Europy w siatkówce plażowej - powiedział wczoraj "Gazecie" Tomasz Dowgiałło, jeden z głównych organizatorów zawodów. - Powstała nowa trybuna, jest coraz bardziej kolorowo. Miejsce mistrzostw wygląda imponująco.

Na mistrzostwa Europy plaża przy Hotelu Anders uległa wspomnianym modyfikacjom. Do dwóch już istniejących boisk dobudowano kolejne dwa. Wybudowano trybuny dla fanów siatkówki plażowej, które pomieścić mogą około 1,5 tys. osób. Wokół placu gry rozmieszczone zostały punkty rehabilitacyjne dla zawodników, mała gastronomia oraz miejsca informacji dla kibiców.

Organizatorzy martwią się jedynie, czy zawodnikom nie będzie przeszkadzać pogoda. - Według informacji, które posiadamy, deszcz może trochę popadać jedynie w czwartek [dzisiaj - red.]. Kolejne dni mają być słoneczne - mówi Tomasz Dowgiałło.

Polska, a przede wszystkim Stare Jabłonki, nie bez powodu otrzymały możliwość organizacji imprezy tak wysokiej rangi. Siatkówka plażowa w Starych Jabłonkach zawitała w 1999 r. Wówczas odbyły się tam mistrzostwa województwa warmińsko-mazurskiego oraz eliminacje do mistrzostw Polski. Rok później na plaży przy Hotelu Anders w finale mistrzostw Polski mężczyzn występowała cała krajowa czołówka. Podobnie było także w latach 2001 i 2002, gdy rozgrywany był tu finał pucharu Polski kobiet i mężczyzn. W tym roku w Starych Jabłonkach odbył się eliminacyjny turniej mistrzostw Polski mężczyzn. Cykliczną imprezą organizowaną na boiskach Hotelu Anders stały się mistrzostwa Polski oldboy'ów.

Wstęp na mistrzostwa Europy w siatkówce plażowej jest bezpłatny, co niewątpliwie zachęci kibiców do odwiedzenia plaży przy Hotelu Anders. Tych, którzy nie będą mogli podziwiać siatkarzy na żywo, mogą zainteresować transmisje w telewizji Polsat, Sport oraz w Programie I Polskiego Radia.

* Na wszystkich kibiców, którzy przyjdą dopingować siatkarzy, czekają dodatkowe atrakcje zorganizowane przez kosmetyczne Laboratorium Kolastyna