Sparingi trzecioligowców

Działacze i trener Górnika zapowiadają, że ich drużyna będzie walczyć o II ligę, zamierzają więc zająć przynajmniej drugie miejsce.
W sobotę Górnik Wieliczka przegrał u siebie z II-ligowym Podbeskidziem 0:3, ale trener gospodarzy Tadeusz Piotrowski był zadowolony ze sprawdzianu: - Goście praktycznie nie oddali strzału w I połowie. Po przerwie zagrała młodzież i stracili gole dopiero w końcówce. Pozostali gracze rezerwowi i juniorzy Górnika (m.in. Tomasz Frączek, Dawid Wisła i Jakub Podgórski) pokonali w Dobczycach tamtejszą Rabę 1:0 po bramce Mateusza Pawłowicza.

Przebywająca na zgrupowaniu w Kuźni Raciborskiej Wisła II pokonała 3:1 MKS Krzanowice (IV liga śląska). Prowadzenie dla krakowian zdobył testowany 18-letni pomocnik Zbigniew Lewczak. W końcówce spotkania wynik ustalił Nigeryjczyk Iheanacho Kelechi, który powraca do sił po długotrwałej kontuzji. - Już niedługo "Keli" może trafić do kadry pierwszego zespołu - cieszy się trener Wisły II Antoni Szymanowski.

Piłkarze Hutnika zakończyli serię sparingów z drużynami ze Śląska. W sobotę zremisowali w meczu wyjazdowym z MK Górnikiem Katowice 1:1. Gola dla hutników strzelił Dariusz Kołodziej. Bramka padła po wzorowo rozegranym rzucie wolnym. Ten fragment gry jest wałkowany od minionego sezonu. Trener Robert Kasperczyk nie wystawił kontuzjowanych Piotra Madejskiego i Tadeusza Kaczora (do dzisiaj trenowali indywidualnie). Następny sparing hutnicy rozegrają w sobotę z Garbarnią Kraków.

W sobotnim meczu kontrolnym Sandecja przegrała z drugoligowym KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 1:2. Sądeczanie objęli prowadzenie po golu Rafała Polichta, lecz po chwili wyrównał Dariusz Pietrasiak, a w 41. min zwycięską bramkę dla KSZO zdobył Wojciech Fabianowski. - Robię przegląd kadry, żeby wybrać optymalną jedenastkę - powiedział trener sądeczan Adam Nawałka. Sandecja zagrała z KSZO tuż po powrocie ze zgrupowania w Tęgoborzy, z którego Nawałka był "bardziej niż zadowolony". We wtorek czeka Sandecję mecz o Puchar Polski ze Stalą Stalowa Wola. Ze względu na kartki i kontuzje nie zagra w nim pięciu podstawowych zawodników. Dlatego w drugiej połowie sparingu z KSZO Nawałka wystawił taką jedenastkę, jaka zmierzy się ze Stalą.

GÓRNIK WIELICZKA0
PODBESKIDZIE BIELSKO-BIAŁA3 (0)
BRAMKI

Podbeskidzie: Szłapa, Stalmach, Czak (z karnego).

SKŁADY

Górnik: I połowa: Felsch - Harłacz, Baran, Grodzicki, Kusia - Gruszka, Musiał, Weinar, P. Brytan - Zegarek, Kępski; II połowa: Felsch - Harłacz, Mróz, Kutaj - Podsiadło, Musiał, Baran, Weinar, Szczepański - Mrowca, Ł. Ciężarek.

WISŁA II3 (1)
MKS 05 KRZANOWICE1 (0)
BRAMKI

Wisła II: Lewczak (3.), gol samobójczy (75.), Iheanacho (81.).

SANDECJA1 (1)
KSZO2 (2)
BRAMKI

Sandecja: Policht (30.)

KSZO: Pietrasiak (31.), Fabianowski (41.)

SKŁAD

Sandecja, I połowa: Jachowicz - Polański, Pociecha, Zagórski, Serafin - Sowiński, Wańczyk, Krupa, Wojtas - Florian, Policht; II połowa: Bodziony - Mikołajczyk, Łukasik, Kandyfer, Szczepanik - Gryźlak, Szczepański, Zalewski, Damasiewicz - Świerad, Zachariasz.