Młodzieżowe mistrzostwa Europy na plaży

W dniach 31 lipca - 3 sierpnia w Starych Jabłonkach rozgrywane będą mistrzostwa Europy w siatkówce plażowej kobiet i mężczyzn w kategorii wiekowej do 23 lat
W Polsce po raz pierwszy będzie organizowana impreza takiej rangi. Na plażę przy Hotelu Anders zawita cała czołówka Europy. Wystartują 24 pary reprezentujące kraje najwyżej rozstawione w rankingu Europejskiej Konfederacji Siatkówki (CEV).

Polskę reprezentować będą cztery duety, dwa męskie i dwa żeńskie. Będą to: Anna Białobrzeska/Joanna Kuchczyńska i Dorota Wojtczak/Agnieszka Wołoszyn-Gliwa oraz Krzysztof Hajbowicz/Marcin Mierzejewski i Wojciech Pliński/Marcin Wika.

To, że mistrzostwa Europy odbędą się w Starych Jabłonkach, jest dużą zasługą Andrzeja Dowgiałło, właściciela firmy Traveland i Hotelu Anders. Organizowane przez niego wcześniejsze turnieje siatkówki plażowej uzyskały wysokie noty zarówno w Polskim Związku Piłki Siatkowej, jak i w Europejskiej Konfederacji Siatkówki.

Specjalnie na mistrzostwa Europy plaża przy Hotelu Anders ulega modyfikacjom. Do dwóch już istniejących boisk dobudowano kolejne dwa. Wybudowano trybuny dla fanów siatkówki plażowej, które pomieścić mogą ok. 1,5 tys. osób. Wokół placu gry rozmieszczone zostaną punkty odnowy biologicznej dla zawodników, mała gastronomia oraz miejsca informacji dla kibiców. A wszystko po to, aby widowiskową samą w sobie siatkówkę plażową jeszcze bardziej uatrakcyjnić.