Clearex Chorzów przed sezonem

Clearex Chorzów wprowadza nową politykę kadrową. Działacze chcą, aby piłkarze występujący w drużynie zrezygnowali z gry na dużych boiskach
Pierwszym zawodnikiem, który zdecydował się zrezygnować z występów w "dużym" futbolu jest Krzysztof Jasiński. Dotychczas napastnik Cleareksu reprezentował również barwy czwartoligowej Pilicy Białobrzegi. - On chce teraz zaangażować się tylko w futsal. "Jasiek" ma trzy cele: zostać królem strzelców ligi, zdobyć mistrzostwo Polski i awansować z reprezentacją do mistrzostw świata. A poza tym obiecał, że będzie grał jak Ruud van Nisterlooy - poda piłkę jedynie w ostateczności - śmieje się Zdzisław Wolny, prezes Cleareksu. Nowa polityka klubu ma szybko przynieść efekty. - Dyspozycyjność to bardzo ważna sprawa w każdej dyscyplinie sportu. Bez niej trudno o dobre wyniki, szczególnie, że od nowego sezonu Clearex będzie trenował pięć razy w tygodniu - przekonuje Wolny.

Nie wiadomo jeszcze, jak potoczy się w futsalu kariera Jarosława Kaszowskiego z drugoligowego Piasta Gliwice, który wciąż rozważa ofertę prezesa Wolnego. Natomiast pierwszym piłkarzem, który zrezygnował z występów w Cleareksie, jest Adam Kryger. Były reprezentant Polski w futsalu długo wahał się przed podjęciem decyzji. - Bardzo chciałem pogodzić obie dyscypliny, jednak na poziomie drugiej ligi to bardzo trudne. Brałem pod uwagę wybór tylko futsalu, jednak duża piłka ma swoje uroki. W Piaście mam przyzwoite warunki i to ostatecznie przekonało mnie do decyzji - wyjaśnia Kryger.

Są jednak wyjątki. Pierwszy z nich to Andrzej Szłapa, piłkarz Podbeskidzia Bielsko-Biała, który ma ważny kontrakt z tym drugoligowym klubem. - Doszliśmy do porozumienia z Podbeskidziem i mam nadzieję, że Andrzej zgodnie z umową, będzie zwalniany na nasze mecze - podkreśla prezes Cleareksu. Także Wojciech Pięta, na co dzień zawodnik trzecioligowego Gryfu Wejherowo, zagra na dwóch frontach. - Pięta będzie pojawiał się dwa razy w tygodniu w Chorzowie na treningach oraz na meczu. Wojtek mieszka w Gdyni, więc przeprowadzka z całą rodziną na Śląsk nie byłaby dla niego prosta - mówi Wolny.

W tym tygodniu chorzowianie powinni załatwić transfer Piotra Słoniny ze Skały Tychy. Nowe kontrakty z klubem podpisało już dwunastu zawodników: bramkarze - Paweł Sobolewski [ostatnio występował w drugoligowym Stryjeksie Radom - przyp. red.], Tomasz Ulfik oraz junior Marcin Antoniak, a także piłkarze z pola - Krzysztof Kuchciak, Mirosław Miozga, Dariusz Brauhoff, Wojciech Pięta, Andrzej Szłapa, Krzysztof Jasiński, Łukasz Jagiełło, Marcin Wolny i Sylwester Kryger.