Polska na drugim miejscu

Na Węgrzech trwają drużynowe mistrzostwa Europy juniorów w szachach. Polskę reprezentuje dwóch graczy Płockiego Towarzystwa Szachowego Radosław Wojtaszek i Grzegorz Gajewski.
Na Węgrzech trwają drużynowe mistrzostwa Europy juniorów w szachach. W czteroosobowej kadrze jest dwóch graczy Płockiego Towarzystwa Szachowego - Radosław Wojtaszek i Grzegorz Gajewski. Polska po czterech rundach dzieli drugie miejsce z Czechami i drugą reprezentacją gospodarzy. - To obiecujący początek turnieju - mówi rzecznik PTSz Radosław Jedynak. - Wygraliśmy z Rumunią, a następnie z Ukrainą. Niestety później przegraliśmy z lepszymi Węgrami 0,5:3,5. Moim zdaniem przyczyną porażki był poważny błąd kierownika ekipy Michaiła Kisłowa. Jeszcze przed rozpoczęciem turnieju na prestiżową pierwszą szachownicę wprowadził on Mateusza Bartla z Polonii Warszawa, mimo iż obaj płocczanie legitymują się wyższym rankingiem międzynarodowym.

Ta porażka zdopingowała naszych zawodników do jeszcze zaciętszej walki. W meczu czwartej rundy Polska pokonała Niemcy 2,5:1,5. - Tu efektowne zwycięstwo zaliczył Wojtaszek, co przy remisach na pozostałych szachownicach dało nam cenne dwa punkty - twierdzi Jedynak. - Przed nami decydujący mecz z drugą drużyną Węgier. Oni są bardzo mocni w tym roku, ale my również. Wierzę, że stać Polskę na zwycięstwo.