Środowe sparingi piłkarskich ligowców

W sparingowym meczu dwóch pierwszoligowców Górnik Zabrze zremisował wczoraj z Wisłą Płock 1:1. Mecz rozegrano na boisku Ludowego Klubu Sportowego "Omega" w gminie Kleszczów pod Bełchatowem

Wynik rozstrzygnął się w ostatnich dziesięciu minutach. Prowadzenie dla Górnika zaskakującym strzałem z 30 m zdobył w 80. min młody Mateusz Bukowiec. Dwie minuty przed końcem wyrównał Grażvydas Mikulenas, który głową trafił do siatki po podaniu Marcina Wasilewskiego.

Do Zabrza dotarł wczoraj Dymitr Makriew, 19-letni napastnik Interu Mediolan, który ostatnio grał w Szwajcarii. Piłkarz pojechał do Kleszczowa, ale zamiast grać, pilnie trenował na bocznym boisku.

Kolejny sparing Górnik rozegra w sobotę z GKS Bełchatów.

Górnik Zabrze - Wisła Płock 1:1 (0:0); bramki: Bukowiec (80.) - Mikulenas (88.)

Górnik: Lech - Pęczak, Radler, Moskal (46. Karwan), Jakosz (46. Jakosz) - Probierz (58. Chyła), Bukalski (54. Szulik), Niżnik (46. Sladojević) , Popiela (58. Koźmiński) - Buśkiewicz (46. Sikora) , Gierczak (75. Bukowiec).

Bardzo dobrze w spotkaniach kontrolnych radzą sobie piłkarze Piasta Gliwice. Przebywający na obozie w Dzierżoniowie gliwiczanie pokonali wczoraj Polar Wrocław. Kolejną bramkę zdobył Henryk Bałuszyński. Latem Piast rozegrał już sześć sparingów, z których pięć wygrał i jeden zremisował. Następnym rywalem beniaminka II ligi będzie Górnik Polkowice. Niewykluczone, że nowym piłkarzem Piasta zostanie Marcin Lachowski z Odry Opole.

Polar Wrocław - Piast Gliwice 2:3 (2:0); bramki: Sojka (22.), Augustyniak (38.) - Bałuszyński (63.), Kryger (80.), Szeja (87., karny).

Piast: Feć (30. Grymel; 60. Gorczyca) - Gamla, Bodzioch, Szeja - Opeldus, Szmatiuk, Gontarewicz, Kolasiński, Kryger - Wysogląd, Janczarek. Po przerwie grali: Bałuszyński, Komar, Wiśniewski, Uss, Czekański.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Włókniarz Kietrz 1:1 (0:0); Czak (karny) - Kowalczyk.

Głębokie rezerwy Zagłębia Sosnowiec nie sprostały wczoraj czwartoligowemu MKS Sławków. Dziś powinno się rozstrzygnąć, czy nowym zawodnikiem Zagłębia zostanie Marcin Lachowski, 22-letni pomocnik Odry Opole. Klub jest zainteresowany rocznym wypożyczeniem Bartłomieja Chwalibogowskiego z Victorii Jaworzno, ustalono też warunki kontraktu z Tomaszem Malinowskim z Lecha Sulma Zielona Góra.

Zagłębie Sosnowiec - MKS Sławków 0:4 (0:2)