Zwycięski sparing RKS

W trakcie podróży na zgrupowanie do Białej Podlaski piłkarze RKS Radomsko zatrzymali się w Mirkowie, gdzie pokonali Polonię Warszawa
Trenerzy Józef Antoniak i Jan Makowiecki bacznie przyglądali się testowanym trzem Serbom i Przemysławowi Węgrowi. - Spisali się dobrze, ale o swojej przydatności będą musieli przekonać w dwóch ostatnich sparingach przed Pucharem Polski. Słabiej wypadł Węgier, ale on dopiero rano dojechał do nas z Berlina, gdzie załatwiał swoje sprawy - twierdzi Makowiecki.

Do Białej Podlaskiej, gdzie radomszczanie zostaną do 29 lipca, pojechał 25 piłkarzy. W kadrze zabrakło chorego Dariusza Filipczaka oraz Artura Kowalskiego, Cezarego Stefańczyka (ćwiczą z drugą drużyną) oraz Tomasza Kazimierowicza, który ma szukać sobie nowego klubu. Trenerzy zrezygnowali z Arkadiusza Sojki. Na zgrupowaniu RKS zmierzy się z Motorem Lublin i drużyną z Rosji. We wtorek rozpocznie sezon meczem I rundy Pucharu Polski ze Strugiem Tyczyn.

n POLONIA WARSZAWA - RKS RADOMSKO 1:2 (1:0): Gole dla RKS: Grzelak, Pluta.

RKS (I połowa): Borkowski - Nowak, Prokop, Lamch - Dopierała, J. Markiewicz, Vuksanović, Jóźwiak, Lato - Bałecki, Węgier. II połowa: M. Markiewicz - Klepczyński, Radović, Smoliński - Tomasiak, Berensztajn, Leszczyński, Dziuba, Pluta - Tomin, Grzelak.