Kajakarze z medalami

Kajakarze Bazy Mrągowo i OKS-u Olsztyn zdobywali medale w finale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

W Bydgoszczy juniorzy młodsi rywalizowali o medale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, zaś juniorzy o medale mistrzostw Polski. W finale OOM województwo warmińsko-mazurskie znakomicie reprezentowali kajakarze Bazy Mrągowo i OKS-u Olsztyn.

Zawodniczki Bazy Katarzyna Waszyk, Ewa Kacprzycka i Ewa Grala należały do najlepszych w zawodach OOM. Katarzyna Waszyk zdobyła złoty medal w wyścigu K-1 na dystansie 500 m, zaś trzecia w tym wyścigu była Ewa Grala. Ewa Kacprzycka wygrała natomiast wyścig K-1 na 3000 m. W wyścigu K-2 na 3000 m złoty medal zdobyły Gralak i Waszyk. Wśród chłopców srebrny medal dla Bazy uzyskał w wyścigu K-1 na 5000 m Piotr Siemionowski. Także srebro wywalczyła w K-4 na 1000 m osada w składzie: Karol Marcinkjan, Piotr Siemionowski, Kamil Kaczmarczyk, Krzysztof Wroniewicz.

Spośród zawodników OKS-u Olsztyn na największe wyróżnienie zasłużyli Michał Puchacz i Piotr Wolarz. W wyścigu K-2 na 500 m zdobyli oni złote medale. Sukces ten powtórzyli w K-4 na 500 m, gdzie oprócz nich płynęli Adam Roćko i Paweł Dudko. Sukces osady K-4 jest tym cenniejszy, że przed rokiem w innym składzie "czwórka" zawodników OKS-u także zdobyła medal złoty. Drugie miejsce w wyścigu K-2 na 5000 m zajęli Robert Hermanowski i Paweł Dudko. Natomiast w wyścigu K-1 brązowy medal uzyskał Adam Roćko. Na szóstym miejscu w K-1 na 5000 m był Grzegorz Olszewski.

W mistrzostwach Polski juniorów olsztynianie zdobyli dwa medale brązowe. Jeden zdobył Maciej Podgórski w K-1 na 5000 m (czwarty był Rafał Lewandowski), a drugi uzyskała osada K-4 na 500 m w składzie: Rafał Lewandowski, Maciej Podgórski, Tadeusz Michalski, Krzysztof Gorczyca. Ci kajakarze OKS-u są uczniami Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego w Olsztynie.

Z wyników, jakie uzyskali zawodnicy OKS-u, zadowolony był prezes klubu, Janusz Milewski. - Bardzo dobre wyniki, zwłaszcza juniorów młodszych, są efektem pracy, jaką wykonywali oni w kategorii młodzików z trenerem Leszkiem Korzeniewskim oraz z obecnym trenerem, Robertem Włodarczykiem - powiedział prezes Milewski.

W klasyfikacji klubowej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży wygrała Posnania Poznań. Baza Mrągowo znalazła się na drugim miejscu, a OKS Olsztyn na piątym. W klasyfikacji województw reprezentanci woj. warmińsko-mazurskiego zajęli miejsce drugie.