Sparingi piłkarskich ligowców

W swoim ostatnim sparingu podczas zgrupowania w Austrii Dospel Katowice przegrał 2:3 z drugoligową drużyną serbską Zemun. - Gole straciliśmy po indywidualnych błędach w obronie. Mimo porażki jestem zadowolony z tego występu - przyznał Edward Lorens, szkoleniowiec "Gieksy". Nie zagrał wczoraj Albańczyk Amarildo Zela, który pożegnał się już z katowicką drużyną. Wszystko wskazuje natomiast na to, że w Dospelu pozostaną Philip Umukoro i Moussa Yahaya, obaj zostali już potwierdzeni do rozgrywek o Puchar UEFA.

Dospel Katowice - Zemun 2:3 (2:1; bramki dla Katowic: Fonfara (15.), Wróbel (30.).

Katowice: Tkocz - Adżem, Kurtović, Kowalczyk, Fonfara - Bojarski, Widuch, Owczarek, Bała - Wróbel, Yahaya. Po przerwie grali: Kroczek, Gacki, Umukoro, Krauze, Sadzawicki.

Odra Wodzisław zakończyła zgrupowanie w Mielcu sparingiem z Jagiellonią Białystok. Z powodu urazów nie mogli w nim zagrać: Rafał Jarosz, Robert Górski, Mariusz Nosal i Piotr Szymiczek. - Od jutra do soboty zaczynamy serię badań u prof. Jana Chmury w Katowicach - mówi Ryszard Wieczorek. Trener Odry zdecydował, że z dwójki piłkarzy testowanych na obozie w Mielcu: Łukasz Masłowski, Mieczysław Sikora, korzystniej zaprezentował się ten pierwszy i to on zostanie w Wodzisławiu. Sikora wróci do Koszarawy Żywiec.

Jagiellonia Białystok - Odra Wodzisław 1:1 (0:1); bramka dla Odry: Nowacki (28.). Odra: Bęben (70. Huczała) - Grzyb (46. Pluta), Cios (46. Myszor), Jankowski, Madej - Sokołowski (60. Sałek), W. Górski (70. J. Wieczorek), Kwiek (46. Kłus), Nowacki (46. Pałkus), Radzewicz (46. Masłowski) - Ziarkowski (46. Socha).

Piłkarze Szczakowianki rozegrali sparing z trzykrotnym mistrzem Algierii MCA Algier. - Bardzo wymagający rywal. Jestem zadowolony z postawy zawodników, szczególnie w pierwszej połowie. Po przerwie szwankowała nasza gra w destrukcji - ocenił Albin Mikulski, trener naszej drużyny.

Cały mecz w barwach Szczakowianki rozegrał doświadczony Kazimierz Węgrzyn. - Widać, że trochę brakuje mu treningu, przez ostatnie dwa tygodnie trenował przecież w pojedynkę. Liczę, że z nami zostanie i poustawia wszystko w tyłach - dodał Mikulski. Decyzja w sprawie transferu byłego zawodnika Widzewa Łódź powinna zapaść najpóźniej w czwartek.

Nie zagrali Jacek Wiśniewski, który skarży się na ból szyi oraz Ryszard Czerwiec, który ma naciągnięty mięsień. Do składu wrócili za to kontuzjowani ostatnio Janusz Wolański i Jarosław Zadylak. W środę trener Mikulski zadecyduje, którzy piłkarze opuszczą zespół. Ostatecznie kadra powinna liczyć 22 nazwiska. - To będzie jeden, najwyżej dwóch zawodników. Może zostaną tylko przesunięci do rezerw - zastanawia się trener.

Szczakowianka Jaworzno - MCA Algier 2:1 (1:0); bramki: Kubisz (38. karny), Przytuła (68.) - Musa (70.).

Szczakowianka: Rogala - Adamus, Węgrzyn, Hosić, Wawrzyczek - Jaromin, Iwański, Kompała, Kozubek - Król, Kubisz. Ponadto grali: Schmucker, Bledzewski, Górak, Przerywacz, Zadylak, Wolański, Przytuła, Chudy, Błasiak, Księżyc, Chylaszek.

Ruch Chorzów na zakończenie krótkiego zgrupowania w Niemczech pokonał reprezentację klubów z Saksonii. Rywale przyjechali na mecz bez bramkarza. W ich bramce stanął z konieczności rezerwowy "niebieskich" Sebastian Nowak. Pierwszy bramkarz Marek Matuszek narzekał na drobny uraz, więc w Ruchu bronił napastnik Mariusz Śrutwa.

Reprezentacja Saksonii - Ruch Chorzów 0:2 (0:0); bramki: Bizacki (60., 85.)

Ruch (I połowa): Śrutwa - Pierścionek, Cecot, Jarczyk, Wleciałowski - Szyndrowski, Kundra, Foszmańczyk, Balul - Suker, Bajera. II połowa: Śrutwa - Pierścionek, Jarczyk, Balul, Wleciałowski - Zajdel, Molek, Malinowski, Lines - Bizacki, Bajera.

Przebywający na obozie w Dzierżoniowie piłkarze Piasta Gliwice pokonali Spartę Świdnica. Kolejny mecz sparingowy podopieczni Józefa Dankowskiego rozegrają dzisiaj. Ich rywalem będzie Polar Wrocław.

Piast Gliwice - Sparta Świdnica 2:1 (2:1); bramki dla Piasta: Bałuszyński (17., 39.). Piast: Gorczyca (30. Feć, 60. Drymel) - Komar (46. Szeja), Bodzioch, Filipowicz, Szmatiuk (46. Kolasiński) - Opeldus, Bałuszyński, Wysogląd (46. Gontarewicz), Czekański - Janczarek (46. Kołsut), Uss.