Sport w skrócie

WIOŚLARSTWO

Mistrzostwa Polski juniorów. Sześć medali, w tym dwa złote, wywalczyli zawodnicy AZS-u Szczecin podczas rozgrywanych w weekend w Kruszwicy mistrzostw Polski juniorów. Złote medali przywieźli: Adam Gregor, Miłosz Maciejewski (dwójka podwójna) oraz Damian Wójcik, Maciej Trojnar (dwójka bez sternika wagi lekkiej). Srebrny medal zdobyła czwórka bez sternika w składzie: Jacek Bilicki, Tomasz Ratajczyk, Maciej Rygielski i Damian Kruk. Brązowe medale wywalczyli: Adrian Malcherek, Szymon Fernholz (dwójka bez sternika wagi lekkiej); Michał Bugajny, Wojciech Wiercioch, Gregor, Maciejewski (czwórka podwójna) oraz Jakub Gwiaździński, Radosław Lewandowski, Bilicki, Ratajczyk, Rygielski, Kruk, Trojnar, Wójcik i sternik Krzysztof Świerczek (ósemka ze sternikiem). Trenerami zawodników są: Piotr Kula i Artur Jankowiak. W klasyfikacji klubowej AZS zajął trzecie miejsce na 29 ekip.

TENIS

Magdalena Kiszczyńska wywalczyła w Sopocie dwa złote medale mistrzostw Polski kadetek, które jednocześnie były finałem ogólnopolskiej olimpiady młodzieży. Zawodniczka KT Masters triumfowała w singlu oraz w deblu w parze ze swoją klubową koleżanką Natalią Kołat. 15-letnia Kiszczyńska już w najbliższy weekend zagra z dziką kartą w eliminacjach turnieju Idea Prokom Open w Sopocie z pulą nagród 300 tys. dolarów.

Tomasz Bednarek (KT Masters) dotarł do ćwierćfinału rozgrywanego w ukraińskim Charkowie turnieju satelitarnego ITF o puli 6250 dolarów. Bednarek walkę o półfinał przegrał w trzech setach z Michaiłem Filimą z Ukrainy.

Pustkowo Cup 2003. Na kortach w Pustkowie rozegrano trzeci turniej amatorów. W kategorii do lat 16 wygrał 11-letni Olaf Rutkowski, który w finale pokonał Tomasza Kornowskiego 6:4. W kategorii powyżej 35 lat wygrał Andrzej Marciniak. W finale pokonał 6:2, 7:5 Mirosława Skórę. W kategorii open najlepszy był Arkadiusz Grzesiak z Gryfic, pokonując w finale Romana Mykietę 6:0, 6:2.

Szczecinianin Łukasz Wodnicki zdobył trzy brązowe medale (singiel, debel z Marcinem Borowiakiem z Poznania, mikst z Magdaleną Tokarską z Sopotu) w młodzieżowych mistrzostwach Polski w Poznaniu.

BRYDŻ

Turniej brydżowy o Puchar Wójta. XII edycję zawodów wygrała para Edward Niewiarowski z Wolina i Stanisław Grzyb ze Świnoujścia.