Przed Idea Prokom Open

Dla kilkorga polskich tenisistów Idea Prokom Open rozpocznie się już w sobotę, kwalifikacjami do turnieju głównego
W tym roku organizatorzy byli przychylni polskim tenisistom, bowiem wszystkie możliwe do rozdania "dzikie karty" (dwie z turnieju głównego rozdziela Międzynarodowa Federacja) zostały przeznaczone dla krajowych graczy. W turnieju głównym kobiet wystartuje tylko mistrzyni Polski Joanna Sakowicz. - Szkoda, że jestem sama. Ale może koleżanki do mnie dołączą - zastanawiała się mistrzyni Polski. Szansy w eliminacjach na pewno będą szukały Marta Domachowska (najwyżej rozstawiona polska tenisistka w rankingu WTA - 263. miejsce), 15-letnia Magdalena Kiszczyńska i Monika Krauze, które dostały "dzikie karty". Występ w turnieju głównym zapewni znalezienie się w czwórce najlepszych z eliminacji. - Mam nadzieję, że to się uda - mówi Domachowska, która kilkanaście dni temu wygrała międzynarodowy turniej w Toruniu (pula nagród 25 tys. dolarów). - Co jeśli się uda? Apetyt rośnie w miarę jedzenia. Najpierw chciałabym wygrać w pierwszej rundzie, a potem awansować jak najwyżej.

Na dobre starty liczą także panowie, oni w turnieju znaleźli się również dzięki przychylności organizatorów. W turnieju głównym zagrają mistrz Polski Bartłomiej Dąbrowski, wicemistrz kraju Mariusz Fyrstenberg oraz Marcin Matkowski. - Wszyscy trzej prezentują aktualnie najlepszą dyspozycję - tłumaczył akurat taki wybór dyrektor turnieju Ryszard Fijałkowski. W eliminacjach wystąpią Michał Przysiężny, Radosław Nijaki, Dawid Olejniczak i Filip Urban.

Celem polskich debli - Domachowska z Krauze, Fyrstenberg z Matkowskim, Dąbrowski z Przysiężnym - będzie minimum półfinał. - Na taki wynik nas stać. Jesteśmy coraz lepiej zgrani - mówi Fyrstenberg. - Forma rośnie, nie powinno więc być źle - dodaje Domachowska.

Eliminacje rozpoczną się w sobotę o godz. 9.30. Wstęp na korty Sopockiego Klubu Tenisowego przy ul. Ceynowy bezpłatny. Turniej główny od poniedziałku. Bilety w kasach klubu od piątku.