Trzeci medal strzelców na olimpiadzie młodzieży "Pomorze 2003"

STRZELECTWO

Paweł Kierzkowski ze Świtu Starachowice wywalczył brązowy medal w strzelaniu do ruchomej tarczy na dystansie 50 metrów - konkurencji kończącej rywalizację strzelców na IX Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w sportach letnich "Pomorze 2003". Podobnie jak przy pierwszym krążku zawodnika Świtu o kolorze medalu decydował baraż... znów z zawodnikiem Gwardii Zielona Góra. - Tym razem rywal Łukasz Pawelus strzelił 9 i 10, a Paweł miał 4 oczka mniej - opowiadał Adam Gregorczyk, trener strzelców Świtu. Kierzkowski miał najlepszy wynik drugiego dnia, a złoto przegrał zaledwie o trzy punkty. Drugi z zawodników Świtu Maciej Tusiński był w finale siódmy.

O ogromnym pechu może mówić strzelająca w trapie (śrut) Joanna Marzec. Jak w pierwszej swojej konkurencji ponownie zajęła czwarte miejsce, znów przegrywając miejsce na podium jedną rzutką.

- Jestem zadowolony z trzech medali w Gdańsku. Szkoda tylko, że zabrakło tego najcenniejszego. Nie ukrywam, że na niego liczyliśmy - podsumował Gregorczyk.

LEKKA ATLETYKA

Kamila Perz z UKS WiR Łopuszno zajęła czwarte miejsce w biegu na 1500 m z przeszkodami z czasem 5.08,12. Bardzo dobrze w eliminacjach wypadły jej koleżanki klubowe - Izabela Wijas uzyskała najlepszy wynik na 400 m ppł (62,69), a Edyta Pura miała trzeci czas na 400 m (56,56). Dziś obie walczyć będą o medale. Wczoraj w eliminacjach odpadli lekkoatleci Budowlanych Kielce: skoczek wzwyż Tomasz Król (1,90) oraz rzucający młotem Justyna Podolska (35,40) i Jakub Surdyk (49,16).

PŁYWANIE

Najlepiej w swoim ostatnim trzecim starcie w stylu motylkowym spisał się na basenie w Gdyni jedynak ze Świętokrzyskiego Włodzimierz Gonczar. Pływak Arki Kielce w wyścigu na 200 metrów delfinem zajął w eliminacjach dwunaste miejsce. Dało mu to start w finale B, który wygrał w czasie 2:13,61, i łącznie dziewiątą pozycję w tej konkurencji.

BIATLON LETNI

Nie udał się biatlonistom Jodły Bodzentyn kolejny start w Dusznikach Zdroju. W sprincie najlepszy z trójki zawodników Paweł Laskowski był dopiero 44. Sześć lokat niżej uplasował się Artur Łapka, a Piotr Sikora był 62.