Medale bia³ostockich strzelców na Ogólnopolskiej Olimpiadzie M³odzie¿y

Punktu zabrak³o £ukaszowi Jarockiemu z UKS Kaliber Bia³ystok, aby siêgn±æ po z³oty medal Ogólnopolskiej Olimpiady M³odzie¿y. W sumie bia³ostoczanie trzykrotnie stawali na podium

Na zawody, które odbywały się w Ustce (konkurencje ruchomej tarczy) i Gdańsku, pojechała grupa 13 zawodników z dwóch białostockich klubów: Kaliber oraz LOK Grot. Już pierwszy dzień zawodów okazał się bardzo udany. Katarzyna Piecielska z Kalibru w konkurencji ruchomej tarczy 20 + 20 zdobyła brązowy medal, a cała reprezentacja Podlasia wywalczyła 16 punktów.

W kolejnych dniach białostoczanie powiększyli dorobek. Głównie za sprawą Łukasza Jarockiego, który zdobył następne dwa medale: srebrny w konkurencji karabinka pneumatycznego 40 strzałów, w której uzyskał wynik 385 punktów. - Wyrównał swój rekord życiowy, a w stosunku do ubiegłorocznych zawodów poprawił się o cztery punkty - mówi Włodzimierz Aleksiejuk. - Walkê o złoto przegrał z Damianem Kamolką z Gwardii Zielona Góra zaledwie jednym punktem. Na treningach uzyskuje 390 pkt., ale nie potrafi tego powtórzyć na zawodach. Trafił tym razem na lepszego od siebie, ale najważniejsze, że jego talent rozwija się w dobrym kierunku.

Drugi, tym razem brązowy, krążek białostocki strzelec wystrzelał także w karabinie pneumatycznym w konkurencji trzech postaw (3x20 strzałów). Również w tym przypadku różnice między medalistami były niewielkie. Jarockiemu do srebra zabrakło punktu, a do złota dwóch. Blisko podium był też Marcin Dąbrowski z UKS Kaliber, który w konkurencji ruchomej tarczy (strzały do dzika z 50 metrów) zajął czwarte miejsce. Spora część pozostałych białostoczan plasowała się na punktowanych miejscach, co przekładało się miejsce w klasyfikacji klubowej i wojewódzkiej.

- Wyniki uzyskiwane na strzelnicy w Ustce były słabsze niż zazwyczaj, a to z powodu wiatru wiejącego od morza - wyjaśnia trener Aleksiejuk. - To między innymi dlatego dorobek medalowy jest mniejszy. Przed olimpiadą liczyłem na osiem krążków. Ale i tak zrobiliśmy znaczący postęp. W klasyfikacji klubowej z dorobkiem 59 punktów Kaliber awansował na szóste miejsce w kraju, poprawiając o siedem lokat wynik sprzed roku. Pokonaliśmy m.in. Zawiszę Bydgoszcz, który jest potęgą strzelecką.

Reprezentacja naszego regionu w sumie zdobyła 65 punktów, co pozwoliło jej awansować w klasyfikacji województw na szóste miejsce (przed rokiem była to 13. pozycja).