Już za kilka dni Idea Prokom Open

Trzech zawodników pierwszej dziesiątki zagra w rozpoczynającym się za tydzień w Sopocie turnieju tenisowym Idea Prokom Open
Najwyżej rozstawionym graczem będzie Hiszpan Juan Carlos Ferrero, tegoroczny zwycięzca turnieju Roland Garros w Paryżu, aktualnie zajmujący 2. miejsca w rankingu Entry System, do którego zalicza się wyniki ostatnich dwunastu miesięcy, oraz Champions Race, w którym liczą się osiągnięcia danego roku. - Urzędujący król męskiego tenisa w końcu zagra w Polsce - zapowiadał dyrektor sopockiej imprezy Ryszard Fijałkowski. - Co prawda Ferrero numerem 1 był przed Wimbledonem [miesiąc temu - red.], ale zawodnika tak wysoko sklasyfikowanego w rankingu jeszcze nie mieliśmy.

W turnieju mężczyzn oprócz Ferrero zagrają jego rodak Carlos Moya i Argentyńczyk Guillermo Coria, obaj także klasyfikowani w pierwszej dziesiątce ATP.

W rywalizacji kobiet najwyżej rozstawioną tenisistką będzie Rosjanka Anastazja Myszkina, która zajmuje 10. miejsce w rankingu WTA.

Mężczyźni podzielą się 500 tys. euro, kobiety - 300 tys. dolarów.

W turnieju wystąpią również Polacy, tradycyjnie już, dzięki "dzikim kartom". W turnieju głównym zagrają Joanna Sakowicz, Bartłomiej Dąbrowski, Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski.

Szansę pokazania się w eliminacjach dostaną na pewno Marta Domachowska, Monika Krauze, Magdalena Kiszczyńska, Dawid Olejniczak, Filip Urban, Michał Przysiężny i Radosław Nijaki.

Najważniejszą innowacją Idea Prokom Open jest jego otwartość dla publiczności. Ci, którym nie uda się wejść na teren Sopockich Kortów Tenisowych, będą mieli okazję zobaczyć najlepszych tenisistów świata na dwóch ogromnych telebimach, które organizatorzy mają zamiar ustawić w dwóch najbardziej uczęszczanych miejscach Sopotu: na molo oraz na Monciaku.

Będzie można także swobodnie poruszać się na kortach Arki Gdynia, gdzie rozgrywane będą turnieje pokazowe z udziałem znanych osobistości.

Turniej główny Idea Prokom Open odbędzie się od 28 lipca do 3 sierpnia. Wcześniej, bo 26, rozpoczną się eliminacje do turnieju głównego, w których szansy będą szukali przede wszystkim polscy tenisiści i mniej znani gracze z zagranicy. Pierwsze mecze kwalifikacji rozpoczną się w sobotę o godz. 9.30 na kortach Sopockiego Klubu Tenisowego przy ul. Ceynowy. Wstęp na eliminacje będzie wolny.