Sport w skrócie

SREBRO BANASIŃSKIEGO. Waldemar Banasiński, kolarz Cyclo Korona Wojak Kielce, zdobył w Książu srebrny medal mistrzostw Polski w kolarstwie górskim. Kielczanin zajął drugą lokatę w rywalizacji masters w grupie 40-49 lat.

DWÓJKA W KADRZE. Filip Szołowski i Maria Cześnik (Akwedukt MAC Edukacja Kielce) zostali powołani do kadry narodowej seniorów w triatlonie na rozpoczynające się 31 sierpnia na Węgrzech mistrzostwa świata w sztafetowych sprintach. Wczoraj w Szklarskiej Porębie oboje rozpoczęli zgrupowanie przed tymi zawodami.

TRIATLON W GYOR I ŁODZI. Maria Pytel z Kalmara Strachowice wygrała rywalizację juniorek młodszych na rozgrywanych w Łodzi ogólnopolskich zawodach triatlonowych. W gronie juniorów drugi na trasie sprintu (750 metrów pływania, 20 km jazdy na rowerze i 5 biegu) był Dominik Szymanowski, a czwarty Grzegorz Kożuchowski (obaj Akwedukt MAC Edukacja). Inna zawodniczka kieleckiego klubu, Maria Cześnik zajęła 14. miejsce na zawodach z cyklu Pucharu Świata - ITU Points na dystansie olimpijskim, które odbyły się w węgierskim Gyor.

CK KIELCE NA CZWARTYM. Prowadzony przez Michała Kizińskiego jacht CK Kielce zajął czwarte miejsce na zaliczanych do Pucharu Polski regatach O Puchar Burmistrza Węgorzewa. W zawodach triumfował Rafał Kapler na Spłaviku. Jutro kielczanie rozpoczynają zmagania w klasie T2 na mistrzostwach Polski jachtów kabinowych w Giżycku. Będą bronić piątego miejsca sprzed roku.