Sparingi trzecioligowców

Skutecznością popisał się Paweł Brożek z rezerw Wisły, który w spotkaniu rozgrywanym w Łękach pięciokrotnie trafiał do siatki Okocimskiego Brzesko.
Trener beniaminka III ligi Wisły II Antoni Szymanowski sprawdzał kolejną grupę testowanych zawodników. - Na razie sztukuję skład, jak tylko mogę - mówi Szymanowski. - Właściwie nie mam stoperów, łatam też dziury w pomocy.

Pierwszą bramkę strzelił Przemysław Szabat (Trzebinia/Siersza), który z Wisłą trenuje już ponad miesiąc. Zagrali także dwaj bracia Proniewiczowie ze szkółki piłkarskiej Dynama Kijów - 19-letni pomocnik Dmitrij i 16-letni napastnik Władimir. W barwach Okocimskiego zagrał były obrońca rezerw Piotr Stawarczyk.

W Nowym Brzesku Proszowianka przegrała z Górnikiem Wieliczka 0:2. Zwycięstwo trzecioligowca mogło być wyższe, ale przy stanie 0:0 Krzysztof Kusia z karnego strzelił w słupek. W I połowie "górnicy" zagrali starym systemem 3-5-2, a po przerwie zmienili ustawienie na 4-4-2. Zmiana ustawienia to jeden z warunków umowy wieliczan z Cracovią. W jej ramach do zespołu trenera Tadeusza Piotrowskiego trafią wypożyczeni Grzegorz Baran i Tomasz Podsiadło.

W Proszowiance od nowego sezonu zagrają Ryszard Fudali (Stal Stalowa Wola), Robert Nazarewicz, Marcin Czekaj (obaj Skawinka), Marcin Gawłowicz i Szczepan Goryczko (obaj Bocheński KS).

Hutnik: dostali nauczkę

Sobotni sparing Hutnika z Ryuchem przebiegał pod dyktando chorzowian. Już w drugiej minucie dobrą okazję zmarnował Mariusz Śrutwa, a dwie minuty później po błędzie Sławomira Jeziorka zbyt słabo strzelał Franciszek Kundra. W 16. min po dośrodkowaniu Marcina Malinowskiego bramkę dla Ruchu zdobył głową Piotr Bajera. Pod koniec I połowy Marek Matuszek z trudem obronił strzał Dariusza Kołodzieja z wolnego. Tuż przed przerwą, po dośrodkowaniu z prawej strony wynik podwyższył Bajera.

- Po zwycięstwach ze słabszymi drużynami moim zawodnikom wydawało się, że są najlepsi, ale na szczęście Ruch pokazał im, jak wiele im jeszcze brakuje - cieszył się z nauczki, jaką dostali jego piłkarze trener Hutnika Robert Kasperczyk. - Jest wreszcie Goran Atanasković,wrócił w niezłej formie, o co się obawiałem. Zakaz transferów pokrzyżował nam plany.

Hutnik0
Ruch2 (2)
Bramki

Ruch: Bajera (16., 42.)

Składy

Hutnik: Jeziorek - Stanula, Atanasković, Pasionek (46, Błachacz), Papież (46, Majkut) - Morawiec (70, Madej), Kołodziej, Mielec, Kępa - Kozieł, Dutka (67, Kułak).

Ruch: Matuszek (46, Nowak) - Cecot Ż, Wleciałowski (46, Jarczyk), Pierścionek (46, Balul), Fornalik (46, Szyndrowski) - Molek, Zajdel (46, Foszmańczyk), Kundra (46, Wawrzyńczok), Malinowski (46, Lindner) - Śrutwa (46, Suker), Bajera (46, Maslorz).

OKOCIMSKI3 (1)
WISŁA II6 (2)
BRAMKI

Okocimski: Manelski (4.), K. Palej (60., 70. karny).

Wisła II: Szabat (18.), Paweł Brożek (41., 51., 62., 87., 89.).

SKŁAD

Wisła II: Juszczyk (46. Palczewski) - Hajduk, Benkowski, Łach, Fechner - Szałęga (46. Wójcik), D. Proniewicz (65. Kazimierczak), Grochowski (46. Mysiak), Lewczak (60. Skrzypek) - Szabat (46. W. Proniewicz), Paweł Brożek.

PROSZOWIANKA 0

GÓRNIK WIELICZKA 2 (0)

BRAMKI

Górnik: Kusia, Ł. Ciężarek.

SKŁAD

Górnik: I połowa - Felsch - Harłacz, Mróz, Tyrka - Gruszka, Grodzicki, Weinar, Musiał, Mrowca - Zegarek, Kępski; II połowa: Felsch - Harłacz, Baran, Grodzicki, Świstak - Podsiadło, Weinar, Musiał, Kusia - P. Brytan, Ł. Ciężarek.

Grała Sandecja

Piłkarze Sandecji rozegrali w sobotnie popołudnie dwa spotkania kontrolne. W pierwszym z nich pokonali beniaminka piątej ligi Łososia Łososina Dolna 2:0 (1:0). Bramki w tym meczu zdobyli Dawid Florian i Piotr Zachariasz. W drugim meczu sądeczanie wygrali z czwartoligowym Dunajcem Nowy Sącz 2:1 (1:0) po golach Sebastiana Krupy i Rafała Polichta. Drużyna Dunajca zastąpiła w trybie awaryjnym zespół Czarnych Jasło, który w ostatniej chwili zrezygnował z gry.

Trener Adam Nawałka z myślą o tych spotkaniach podzielił 24-osobową kadrę na dwie grupy. - W meczu z Łososiem zagrała młodzież, natomiast przeciwko Dunajcowi wystąpili bardziej doświadczeni zawodnicy. Jestem zadowolony z postawy obu grup - powiedział trener Sandecji. - Świetny występ zanotowali przede wszystkim Maciej Polański i Paweł Szczepanik, warto poświęcić im więcej uwagi.