ZKŻ quick-mix Zielona Góra - Atlas Wrocław, niedziela, godz. 18

ŻUŻEL. Do składu ZKŻ-etu wraca Billy Hamill. Jeśli Amerykanin pojedzie na swoim normalnym poziomie, Atlas będzie miał spory problem z odniesieniem zwycięstwa. A ostatnio Hamill zdobył w Szwecji 15 punktów.
Dla obu drużyn - Atlasu i ZKŻ - ten mecz ma kluczowe znaczenie. Wrocławianie w przypadku zwycięstwa na pewno awansują do pierwszej czwórki, najprawdopodobniej wyprzedzą też w tabeli Polonię Bydgoszcz. To ważne, bo wiele wskazuje, że to właśnie z bydgoszczanami Atlas będzie rywalizował o brązowy medal.

Trudno się zatem dziwić, że obie ekipy starają się wystąpić w najsilniejszych składach. W ZKŻ-ecie ma już pojechać Amerykanin Billy Hamill, którego z powodu kontuzji zabrakło w trzech ostatnich meczach. Ostatnio w lidze szwedzkiej Hamill zdobył 15 punktów dla Smederny (1, 3, 3, 3, 2, 3).

- Chcieliśmy, by pojechał już w Lesznie, ale nie przyleciał z Kalifornii - mówi Robert Dowhan, wiceprezes ZKŻ-etu. - W efekcie przegraliśmy bardzo ważny mecz z Unią. Czy Hamill pojedzie z Atlasem? Raczej tak. Jest w składzie, ale pewność będę miał dopiero, gdy zobaczę go w Zielonej Górze. Bo Janniro na mecz z Atlasem nie będziemy ściągać.

ZKŻ nie będzie mógł jednak skorzystać z Krzysztofa Słabonia, wypożyczonego na początku tego sezonu z... Atlasu Wrocław. Zgodnie z wcześniej zawartą umową "Słaby" nie może jeździć w meczach z Atlasem. W podstawowym składzie zielonogórzan zastąpi go Grzegorz Kłopot, który ostatnio pauzował z powodu kontuzji ręki. - Po urazie nie ma już śladu - przyznaje Kłopot. - Martwi mnie jednak stan mojego motocykla. Jest to dość słaby silnik GM z poprzedniego roku. Chciałem poważnie porozmawiać z prezesem klubu na temat mojego sprzętu, ale on ciągle nie ma czasu. Spotkanie z prezesem przed zawodami graniczy z cudem. W Atlasie zabraknie kontuzjowanego od ponad miesiąca Krzysztofa Cegielskiego. Najprawdopodobniej pojedzie jednak Robert Dados, który przedłużył ważność swoich badań lekarskich.

ZKŻ quick-mix Zielona Góra - Atlas Wrocław, początek meczu o godz. 18ZKŻ quick-mix: 9. Billy Hamill, 10. Grzegorz Kłopot, 11. Rafał Okoniewski, 12. Andrzej Huszcza, 13. Piotr Świst, 14. Zbigniew Suchecki, 15. Rafał Kurmański.

Atlas Wrocław: 1. Greg Hancock, 2. Robert Dados, 3. Sławomir Drabik, 4. Tomasz Jędrzejak, 5. Scott Nicholls, 6. Artur Bogińczuk, 7. Jarosław Hampel.