Suwalscy siatkarze SUKSS mają szansę zagrać na parkietach pierwszej ligi

Czterech siatkarzy SUKSS Suwałki w kolejnym sezonie prawdopodobnie stanie przed szansą gry na parkietach pierwszoligowych
Z ambitnymi planami do poprzedniego sezonu przystępowali siatkarze suwalskiego klubu. Chcieli nie tylko awansować do drugiej ligi, ale także wywalczyć miejsce wśród ośmiu finalistów mistrzostw Polski juniorów. Niestety, ich plany spaliły na panewce, a marsz do finałów rozgrywek juniorskich zakończyli w półfinale.

Mimo to najbardziej wartościowi zawodnicy SUKSS-u staną przed szansą kontynuowania kariery w profesjonalnych klubach siatkarskich.

- Wszyscy dobrze trafili - mówi trener Jasiński. - Do Gwardii Wrocław występującej w Serii A trafi dwóch środkowych: Rafał Jarząbski i Artur Żyliński. Pozostała dwójka znajdzie miejsce w drużynach Serii B. Rafał Cimochowski w drużynie spadkowicza z Serii A Stilonie Gorzów Wielkopolski, natomiast Wojciech Winnik przebywa na zgrupowaniu z Jokerem Piła. Ale tym zawodnikiem interesuje się także mistrz Polski - Mostostal Kędzierzyn Koźle. Cała czwórka podpisała już umowy wstępne.

Młodzi suwalczanie mają mieć zapewnioną możliwość studiowania. W najbliższym okresie siatkarzy z Suwałk czekają zgrupowania z nowymi drużynami.

- Tam ich sobie dokładnie obejrzą - wyjaśnia trener Jasiński. - Dopiero potem podpiszą kontrakty. Wiadomo, że będą mieli problemy z wywalczeniem miejsca w podstawowym składzie, ale jeśli trafią na mądrych trenerów, będą często wchodzić na parkiet. Oni sporo umieją, brakuje im tylko jednego - doświadczenia gry wśród seniorów. To furtka do prawdziwej kariery, teraz od nich samych będzie zależeć, czy ją wykorzystają.

Być może w ślady starszych kolegów pójdzie młode pokolenie siatkarzy z SUKSS, z którymi już teraz pracuje trener Jasiński.

- Mam grupę zdolnych 15-latków - dodaje szkoleniowiec SUKSS. - W kolejnym sezonie wejdą w wiek kadeta i dajemy sobie dwa lata na awans do finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Oprócz tego już w najbliższym sezonie wystąpimy w rozgrywkach juniorskich i trzeciej lidze.