Sport w skrócie

Mirosław Maciejewski z Tęczy Turek drugi na festiwalu szachowym w Kowalewie Pomorskim. Jeździec Karol Komin z Hubertusa Lusowo zdobył brązowy medal 9. Olimpiady Młodzieży Pomorze 2003.

KOLARSTWO

MRÓZ W GÓRACH. Krzysztof Krzywy z grupy Mróz Borek Wlkp. zdobył na przełęczy Kotelnica k. Żywca tytuł górskiego mistrza Polski w kolarstwie szosowym. Krzywy zwyciężył po samotnej ucieczce, wyprzedzając o ponad półtorej minuty Marka Błażeja (Legia Bazyliszek) o oraz ponad dwie i pół minuty Wojciecha Kalembę (Ambra Weltour). Tytuł mistrza Polski orlików (do lat 23) zdobył inny kolarz Mroza Michał Pawlyta, który dojechał do mety na czwartej pozycji. Szósty był Adam Wadecki, a dziesiąty - Adam Krajewski z KTC Konin.

SZACHY

DRUGI W FESTIWALU. Mirosław Maciejewski z Tęczy Turek zajął drugie miejsce w turnieju głównym 10. Międzynarodowego Festiwalu Szachowego w Kowalewie Pomorskim. W dziewięciu rundach zdobył 7 pkt, zaledwie pół punktu mniej od zwycięzcy Ukraińca Maksima Ganina.

JEŹDZIECTWO

MEDAL W SKOKACH. Karol Komin z Klubu Jeździeckiego Hubertus Lusowo zdobył brązowy medal w konkursie skoków przez przeszkody podczas 9. Olimpiady Młodzieży Pomorze 2003. Zawody odbyły się na hipodromie w Sopocie. Wielkopolanin występował w kategorii dużych koni na Alccatcie. Wygrała Joanna Chajęcka z Sopotu.