Drugi medal ¦wiêtokrzyskiego na Olimpiadzie M³odzie¿y ?Pomorze 2003"

Drugi medal zdoby³ wczoraj reprezentant ¶wiêtokrzyskiego na Ogólnopolskiej Olimpiadzie M³odzie¿y w sportach letnich ?Pomorze 2003?. Po wicemistrzostwie Polski juniorów m³odszych pi³karzy wodnych KSZO Ostrowiec, tytu³ wicemistrzowski wywalczy³a w strzelectwie Milena Bono ze ¦witu Starachowice.

Strzelectwo sportowe

Najwięcej, aż trzynastu zawodników (12 ze Świtu Starachowice i 1 z HKS 47 Kielce) stanęło w Gdańsku do zawodów strzelców. Z piątki strzelającej do ruchomej sylwetki "dzika" najlepiej spisała się Milena Bonio ze Świtu zdobywając srebrny medal. Ósme miejsce zajęła Iwona Linek, 11. Joanna Surowiec, a najlepszy z chłopców, Paweł Kierzkowski (wszyscy Świt) sklasyfikowany został na piątym miejscu. Drużynowo zwyciężyły dziewczęta ze Świtu.

Jeździectwo

- Dziewczyny wypadły nieco poniżej oczekiwań - ocenił start amazonek z Borkowa ich ojciec i trener Oskar Szrajer. Starsza z córek Marta broniła srebrnego medalu sprzed roku. W Sopocie wystartowała jednak na dużych koniach i na Fanturello zajęła trzynaste miejsce w skokach. W tej samej konkurencji na pony Anna Szrajer była na Emisariuszu dwunasta.

Tenis

Już po pierwszej rundzie gry pojedynczej zakończyli swój start w Sopocie w turnieju tenisowym Kamil Kopycki z Pandy Starachowice i Maciej Mietkiewicz z kieleckiej Tęczy. Pierwszy przegrał z reprezentującym Mazowsze Marcinem Omiecińskim 1:6, 2:6, a drugi uległ 1:6, 4:6 rozstawionemu z numerem 16. Tomaszowi Krzyszkowskiemu (pomorskie).

Biatlon letni

W Dusznikach Zdroju rywalizację rozpoczęli biatloniści ULKS Jodła Bodzentyn. Największe szanse na medal ma Paweł Laskowski, który już przed rokiem był typowany na podium, ale wtedy przeszkodziła mu kontuzja. W zakończonych już zmaganiach juniorów młodszych 46. był Piotr Sikora, a 56. Artur Łapka.

Pływanie

Na basenie w Gdyni startują pływacy. Do rywalizacji stanął Włodzimierz Gonczar, na co dzień uczący się w Raciborskiej Szkole Mistrzostwa Sportowego, ale na olimpiadzie reprezentujący barwy Arki Kielce.