Przed meczem Kolejarz - Jasol (niedziela, g. 17)

ŻUŻEL. I liga. Choć rawickie "niedźwiadki" to ligowych potentatów nie należą i do tej pory wygrały tylko dwa ligowe mecze są faworytem niedzielnej konfrontacji z Jasolem Rzeszów.
To już przedostatnia kolejka rozgrywek rundy zasadniczej. Rzeszowianie stracili wszelkie szanse na zajęcie miejsca w górnej czwórce tabeli. W Rawiczu po długiej przerwie wystartuje Marian Micał, który podczas spotkania z Sipmą Lublin złamał rękę. W meczu z Kolejarzem mimo złamanego przed dwoma tygodniami obojczyka zapowiada start także Piotr Winiarz. Kapitan Jasolu od niedzieli przebywa na laserowych zabiegach w klinice dr Simpsona w angielskim Ipswich. W niedzielę przed południem popularny Siwy ma wylądować na Okęciu i udać się prosto do Rawicza. Pytanie, czy stan złamanej kości pozwoli mu wsiąść na motocykl? Do Wielkopolski na pewno nie przyjedzie Bohumil Brhel. Czech zrezygnował także z sobotniego występu w półfinale Indywidualnych Mistrzostw Europy we Lwowie. Inny z niedawnych rekonwalescentów, Rafał Trojanowski nie wystartuje w Rawiczu. Powód? Wykluczenie do końca zawodów, a to jest równoznaczne z zakazem startu w najbliższym pojedynku ligowym. - Nasze szanse na osiągnięcie korzystnego wyniku nie wyglądają najlepiej. W obecnej sytuacji kadrowej nawet najlepiej nie wygląda morale zespołu - mówi Ryszard Romaniak, kierownik rzeszowskiej drużyny. - Mimo wszystko będziemy walczyć - dodaje.

We wtorek rzeszowianie trenowali na swoim obiekcie. W czwartek mieli także ścigać się na torze przy ulicy Hetmańskiej, ale ze względu na odbywające się na stadionie Stali uroczystości Świadków Jehowy, odbyli w Krośnie trening punktowany z KSŻ.

KSŻ KROSNO 24

JASOL RZESZÓW 46

Jasol: Wilk 9 (3,3,3,-), Trojanowski 6 (1,1,2,2), Baran 10 (3,2,2,3), Golonka 7 (1,3,3,-), Kuciapa 12 (3,3,3,3), Prucnal 2 (-,0,1,1), Miesiąc 0 (d).

KSŻ: Woźniak 5 (2,2,d,1), Rajkowski 4 (0,1,1,2), Bas 8 (2,2,2,2), Nowotyński 0 (u,0,t,0), Szczurek 7 (2,1,1,3), Kliś - gościnnie 1 (1,0,0,0).

NCD: Maciej Kuciapa 73,5 (VI).

Widzów: ok. 200.

Niedzielny pojedynek poważnie traktują rawiczanie, którzy do tej pory zdobyli zaledwie cztery punkty i zamykają ligową tabelę. - Musimy wygrać ten mecz, to warunek dalszej walki o utrzymanie - mówi Dariusz Cieślak, wiceprezes Kolejarza Rawicz. - Na pewno wystartujemy z jednym obcokrajowcem. W czwartek i jeszcze w piątek przed południem nasi zawodnicy odbyli treningi. Po nich zadecydujemy, kto jedzie i czy ewentualnie ściągać drugiego straniero. To jednak jest spory wydatek - dodaje. - Rzeszów niby jest osłabiony, do Rawicza nie przyjedzie powracający ostatnio do formy Trojanowski, ale dotarły do nas wieści, że prosto z Anglii ma się tu zjawić Piotr Winiarz. Tak więc nie lekceważymy rywala - dodaje Ćieślak.

Niedzielny pojedynek rozpoczyna się o godzinie 17. Poprowadzi go Stanisław Pieńkowski z Gorzowa.

Skład Kolejarza: 9. Tomas Topinka, 10. Tomasz Kruk, 11. Piotr Dym, 12. Rafał Chiński, 13. Sean Wilson, 14. Marcin Nowaczyk, 15. Piotr Świderski, 16. Marek Mróz.

Awizowany skład Jasolu: 1. Rafał Wilk, 2. Marian Micał, 3. Piotr Winiarz, 4. Łukasz Golonka, 5. Maciej Kuciapa, 6. Piotr Prucnal, 7. Paweł Miesiąc, 8. Karol Baran.

Pozostałe pary 13. kolejki: Unia Tarnów - RKM Rybnik, TŻ Sipma Lublin - Stal Strabag Gorzów, WKM Gwardia Warszawa - Dark Dog Gniezno.