Tenis ziemny: Młodzieżowe mistrzostwa Polski

W finałach zagrają Olga Brózda i Filip Urban z AZS Poznań.
Olga Brózda wygrała w półfinale z Alicją Rosolską z Warszawianki 7:5, 6:1 i w finale zmierzy się z Karoliną Kosińską, również z Warszawianki. Rywalka Brózdy pokonała w 1/2 finału Magdalenę Tokarską z SKT Sopot 6:1, 7:6.

Do półfinału dotarli tenisiści AZS Poznań: Filip Urban i Łukasz Wodnicki. Pierwszy z nich zwyciężył walkowerem swojego klubowego kolegę Radosława Nijakiego, a drugi - Pawła Diłaja z Lechii Gdansk. W ćwierćfinałach odpadli dwaj inni Wielkopolanie: Wojciech Gawlak z Szamotulskiego Klubu Tenisowego i Łukasz Pelowski z AZS Poznan.

Panowie rywalizowali w półfinałach wczoraj. Tuż przed południem gry przerwał obfity deszcz, który padał przez ponad godzinę. Mecze udało się jednak dokończyć.

Urbana czeka w finale trudne zadanie. Zaledwie 16-letni Szumański jest bowiem jednym z największych talentów polskiego tenisa.

Finały singla kobiet i mężczyzn będą rozgrywane równocześnie na dwóch różnych kortach. Początek o godz. 10. Wstęp na obiekty AZS przy ul. Noskowskiego w Poznaniu jest wolny.

WYNIKI SINGLA MĘŻCZYZN

Ćwierćfinały

Filip Urban (AZS Poznań) - Radosław Nijaki (AZS Poznań) - walkower dla Urbana Marcin Maszczyk (RKS Okęcie) - Wojciech Gawlak (Szamotulski Klub Tenisowy) 6:3, 6:4 Łukasz Wodnicki (AZS Poznań) - Paweł Diłaj (Lechia Gdańsk) 6:2, 6:2 Bojan Szumański (UKS Opole) - Łukasz Pelowski (AZS Poznań) 6:4, 7:6

Półfinały

Filip Urban - Marcin Maszczyk 6:3, 7:6 Łukasz Wodnicki - Bojan Szumański 2:6, 0:6