Juniorzy Amiki Wronki wicemistrzami Polski

Piłkarze z Wronek zajęli w Łodzi drugie miejsce.

Przed ostatnią, wczorajszą serią spotkań Amica miała bardzo małe szanse na mistrzostwo Polski. Aby wronczanie mogli obronić tytuł, musiały się spełnić dwa warunki. Po pierwsze - sami musieli zwyciężyć Wisłę Płock, która do tej pory nie zdobyła ani punktu. Z tym Amica nie miała problemów. Znacznie trudniejszy do spełnienia był drugi warunek - w rozgrywanym równolegle meczu gospodarze turnieju SMS Łódź z Gwarkiem Zabrze łodzianie musieli wygrać 1:0. Każdy inny wynik - w przypadku wygranej Amiki nad Wisłą, sprawiał, że wronczanie zajęliby drugie miejsce.

Zgodnie z oczekiwaniami Amica nie miała problemów z pokonaniem rywali z Płocka. W 20. min Marcin Tarnowski przejął piłkę na połowie boiska, minął rywala i pobiegł w kierunku bramki Wisły. Z narożnika pola karnego uderzył w tzw. długi róg i wronczanie objęli prowadzenie. - W przerwie już wiedzieliśmy, że Gwarek remisuje z SMS 1:1. Oznaczało to, że nie mamy szans na mistrzostwo - mówił drugi trener Amiki Mariusz Bekas. W drugiej połowie wronczanie zdobyli jeszcze dwa gole, oba po dośrodkowaniach. Najpierw z rzutu rożnego piłkę wrzucił Tomasz Szczepan, a Robert Kaźmierczak potężnie uderzył z woleja, później zaś po podaniu Tomasza Lisowskiego celnie strzelił Grzegorz Wojtkowiak.

- Zdobyliśmy srebro, które jednak cieszy. Byliśmy tutaj zdecydowanie najmłodszym zespołem, 90 proc. naszej drużyny to piłkarze z rocznika 1985, czyli będą mogli walczyć o mistrzostwo jeszcze za rok - mówił Bekas.

Wyniki Amiki:

Amica Wronki - Gwarek Zabrze 1:2 (1:1)

1:1 Szczepan (20. min)

Amica Wronki - UKS SMS Łódź 4:3 (1:2)

0:1 Szczepan (23., karny), 2:3 Kaźmierczak (54.), 3:3 Nadworny (65.), 4:3 Dereżyński (90.+1)

Amica Wronki - Wisła Płock 3:1 (1:0)

1:0 Tarnowski (20.), 2:0 Kaźmierczak (60.), 3:0 Wojtkowiak (74.)

Pozostałe rezultaty: UKS SMS Łódź - Wisła Płock 4:2 (3:0), Wisła Płock - Gwarek Zabrze 3:4 (3:2), UKS SMS Łódź - Gwarek Zabrze 2:3 (1:1).