Sport w skrócie

Czterech poznaniaków pojedzie na strzeleckie mistrzostwa Europy. Wielkopolanie w lekkoatletycznej kadrze Polski juniorów. Dwoje Wielkopolan zakwalifikowało się do pierwszego etapu międzynarodowego konkursu West Race Day
STRZELECTWO

CZTEREJ Z POZNANIA. Czterech reprezentantów poznańskich klubów zostało powołanych na zbliżające się strzeleckie mistrzostwa Europy w Czechach. W Pilznie i Brnie wystartują: Dawid Migała z Grunwaldu Poznań w konkurencji karabinu 60 strzałów leżąc, Dariusz Czerwień z Diany Poznań w skeecie oraz Jaromir Wojtasiewicz i Bartłomiej Franczak (także z Diany) w konkurencji trap. Mistrzostwa rozpoczną się 30 lipca.

LEKKOATLETYKA

NASI NA FRANCJĘ I ROSJĘ. Dziewięciu wielkopolskich lekkoatletów zostało powołanych do kadry narodowej do lat 20 na trójmecz z juniorami Francji i Rosji, który 9 sierpnia odbędzie się w Zielonej Górze. Są to: Joanna Gabryelewicz (rocznik 1985, Orkan Wielkopolski, sprinty), Marta Koteras (1984, Orkan, bieg na 400 m), Marzena Kluczyńska (1984, bieg na 3000 m, Orkan), Dominika Miszczak (1985, Gwda Piła, skok w dal), Karol Grzegorczyk (1984, Gwda, bieg na 400 m), Krzysztof Sobkowski (1985, Gwda, bieg na 400 m), Hubert Pokrop (1985, Maraton Turek, bieg na 2 km z przeszkodami), Bartosz Ratajczak (1985, AZS Poznań, dysk), Dawid Sobczak (1984, Stal Ostrów Wlkp., oszczep).

SPORT SAMOCHODOWY

DWOJE W FORMULE? Dwie osoby z Wielkopolski zakwalifikowały się do pierwszego etapu międzynarodowego konkursu West Race Day, w którym główna nagrodą jest przejazd za kierownicą samochodu Formuly 1 i spotkanie z kierowcami zespołu West McLaren Mercedes. Wielkopolskę reprezentować będą 24-letnia Karolina Głuchowska i 23-letni Mirosław Madej z Poznania. Eliminacje odbędą się jutro w Warszawie.