Wieści z Olimpiady Młodzieży

9. Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży odbywa się na Pomorzu. Do tej pory zakończyły się konkurencje jeździeckie, kolarstwa górskiego, triatlonu i biegów na orientację.
KOLARSTWO GÓRSKIE

DWA KRĄŻKI. Dariusz Fokt z KTK Bike Sport Kalisz zdobył w Ostrzycach na Pojezierzu Kaszubskim złoty medal 9. Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Pomorze 2003 w kolarstwie górskim. Trasa wyznaczona na leśnych pagórkach była bardzo trudna technicznie. W nocy spadł deszcz, który sprawił, że szczególnie niebezpieczne były strome zjazdy. Tylko nieco gorzej od Fokta spisała się inna Wielkopolanka Aleksandra Dawidowicz z UKS Koźminianki Koźminek, która w klasyfikacji juniorek młodszych zajęła drugą pozycję. W klasyfikacji województw w tej konkurencji Wielkopolska była trzecia.

JEŹDZIECTWO

MEDALE DLA JASZKOWA. W Sopocie przez trzy dni jeźdźcy rywalizowali o medale w ujeżdżeniu i Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego. Mimo że dominowali reprezentanci Mazowsza, to Wielkopolanie osiągnęli kilka sukcesów. W WKKW pony srebrny medal wywalczyła Tatiana Elzanowska z Centrum Hippiki z Jaszkowa na koniu Garbonos, a brąz zdobył jej klubowy kolega Jakub Karman na Klerze. Jaszkowo zajęło wysokie drugie miejsce w klasyfikacji klubowej wraz z KJ Pony Bartoszewo i Lotną Warszawa, a Wielkopolska wśród województw była czwarta. W ceremonii dekoracji uczestniczył mistrz olimpijski z Monachium w podnoszeniu ciężarów, członek zarządu PKOl - Zygmunt Smalcerz.

TRIATLON

OLIMPIA W OSTRZYCACH. Trzecie miejsce w klasyfikacji klubowej juniorów zajęła Olimpia Poznań. Podobny sukces osiągnął Delfin Kalisz wśród juniorek. Indywidualnie żadnemu wielkopolskiemu zawodnikowi nie udało się zdobyć medalu.