Szczypiornistki Gościbi już trenują

W poniedziałek szczypiornistki beniaminka ekstraklasy Gościbi Sułkowice rozpoczęły przygotowania do sezonu, który wystartuje na początku września. Do drużyny dołączyły nowe zawodniczki: Joanna Stokłosa i Irina Artsomienka.
Drużyna, która do niedawna występowała pod nazwą Gościbia/Meble Ryś, zmieniała nazwę na Optimo. Nowa nazwa pochodzi od fabryki mebli kuchennych Tadeusza Rysia, który pozostaje głównym sponsorem szczypiornistek.

Wśród 20 zawodniczek, które wznowiły treningi, zabrakło chorej bramkarki Alicji Główczak oraz Katarzyny Piwowarskiej-Piechoty, która wczoraj urodziła syna. Nowe "nabytki" to rozgrywająca Stokłosa i obrotowa Artsomienka. 27-letnia Stokłosa jest wychowanką Gościbi, która przez ostatnie cztery lata grała w Kolporterze Kielce. Z kolei 23-lenia reprezentantka Białorusi występowała ostatnio w rodzinnym Mińsku. Sułkowiczanki będą przygotowywały się na własnych obiektach, a w planach jest 15 sparingów, w większości z zespołami ekstraklasy.

Na razie największym zmartwieniem trenera Władysława Piątkowskiego jest brak masażysty. Premierowy mecz w ekstraklasie zostanie rozegrany w Sułkowicach 7 września, a przeciwnikiem będzie Zgoda Ruda Śląska.