Żużel: w niedzielę mecze Gniezno - Lublin i Tarnów - Rawicz

Dla żużlowców z Gniezna stawką meczu z TŻ Lublin będą nie tylko ligowe punkty, ale i możliwość zrehabilitowania się przed kibicami za kompromitującą porażkę w Rawiczu
Po niespodziewanej porażce przed tygodniem w Rawiczu żużlowcy Dark Dog Gniezno podejmują na własnym torze rywala w walce o miejsce w czołowej czwórce po rundzie zasadniczej - TŻ Lublin. Zadanie będą mieli o tyle łatwe, że lublinianie przystąpią do tego meczu w osłabionym, krajowym składzie. Kierownictwo klubu nie zaprosiło na te zawody jedynego w pełni zdrowego obcokrajowca, Węgra Attili Stefaniego, a Hans Anderson (Dania) i Lee Richardson (Anglia) wciąż są kontuzjowani.

Rawiczanie jadą na mecz do Tarnowa z Unią w krajowym składzie. Kasa klubowa jest pusta, ale działacze "Niedźwiadków" zbierają pieniądze na mecz na własnym torze ze Stalą Rzeszów. Celem drużyny jest w tym sezonie 7. miejsce w tabeli, które pozwoli walczyć o utrzymanie się w lidze w spotkaniach barażowych z wicemistrzem II ligi.

PRZEWIDYWANE SKŁADY

GNIEZNO: 9. Jesper Jensen, 10. Jarosław Łukaszewski, 11. Adam Skórnicki, 12. Andrzej Zieja, 13. Krzysztof Jabłoński, 14. Łukasz Linette, 15. Mirosław Jabłoński, 16. Marek Hućko. LUBLIN: 1. Dariusz Śledź, 2. Daniel Jeleniewski, 3. Janusz Stachyra, 4. Jerzy Mordel, 5. Grzegorz Knapp, 6. Dawid Stachyra, 7. Grzegorz Kosiński, 8. Szymon Bałabuch. Początek meczu Dark Dog - TŻ Lublin w niedzielę o godz. 17.30 na stadionie przy ul. Wrzesińskiej w Gnieźnie. Sędzia: Jerzy Najwer (Gliwice).

TARNÓW: 9. Robert Wardzała, 10. Robert Kużdżał, 11. Stanisław Burza, 12. Siergiej Darkin, 5. Grzegorz Rempała, 6. Dawid Bendzera, 7. Janusz Kołodziej, 8. Marcin Rempała. RAWICZ: 1. Piotr Dym, 2. Marcin Kędziora, 3. Marek Mróz, 4. Rafał Chiński, 5. Tomasz Kruk, 6. Marcin Nowaczyk, 7. Piotr Świderski.