Młodzież Stomilu wygrała

Juniorzy młodsi Stomilu znakomicie rozpoczęli w Starogardzie Gdańskim turniej o mistrzostwo Polski. W pierwszym meczu olsztynianie pokonali Śląsk Wrocław 3:1
Zespół trenowany przez Andrzeja Nakielskiego przebywa w Starogardzie Gdańskim na turnieju o mistrzostwo Polski juniorów młodszych. W zawodach bierze udział osiem najlepszych polskich drużyn w tej kategorii wiekowej. Zespół z Olsztyna jest pierwszym od 17 lat reprezentantem Warmii i Mazur w tej imprezie.

Osiem drużyn zostało podzielonych na dwie grupy. Stomil rywalizuje z Wisłą Kraków, Śląskiem Wrocław i Arką Gdynia. W drugiej grupie znalazły się: Amica Wronki, Agrykola Warszawa, Zawisza Bydgoszcz i UKP Zielona Góra. - Losowanie zespołów nie było dla nas najlepsze, bo trafiliśmy na Wisłę Kraków, jednego z faworytów mistrzostw. Była szansa, że zamiast Wisły w naszej grupie zagra Zawisza. Szkoda, że tak się nie stało - mówi trener Nakielski.

Wczoraj w pierwszym meczu turnieju olsztynianie zmierzyli się ze Śląskiem Wrocław. Mecz rozpoczął się dla zawodników Stomilu bardzo niekorzystnie. Już w 5. min spotkania wrocławianie objęli prowadzenie. Śląsk wygrywał tylko do 15. min. W polu karnym sfaulowany został Adrian Mierzejewski i olsztynianie otrzymali szansę na wyrównanie z rzutu karnego. Szansy tej nie zmarnował Paweł Łukasik. Ten napastnik, który grał już w drugoligowym Stomilu, strzelił w 30. min drugą bramkę (po podaniu Łukasza Jeglińskiego). Trzeciego gola dla Stomilu, także po podaniu Jeglińskiego, zdobył Michał Wołejszo. - Wynik 3:1 uważam za bardzo dobry. Śląsk jest dobrym zespołem, wrocławianie przycisnęli nas, gdy po 60. min dokonałem kilku zmian. Utrzymaliśmy jednak prowadzenie - mówi Andrzej Nakielski.

Dzisiaj olsztynianie zmierzą się z Wisłą Kraków, a jutro z Arką Gdynia.Stomil Olsztyn - Śląsk Wrocław 3:1 (2:1)

Bramki dla Stomilu: Łukasik (dwie), Wołejszo.

Skład Stomilu: Ryłka - Górzec, Frankowski, Rzeczkowski - Jegliński, Lenart, Czarnecki, Ruszkiewicz, Mierzejewski - Łukasik, Wołejszo oraz Żakowski, Rakowski, Markowski, Marel, Brzostek, Lewandowski.