Wyniki wyścigów kolarskich po Górach Świętokrzyskich

Dwa wyścigi kolarskie rozegrane zostały na trasach po Górach Świętokrzyskich. W wyścigach wokół Bodzentyna i Oblęgorka rywalizowało prawie 150 kolarzy z całej Polski.
Ponad 200 kolarzy z całego kraju wzięło udział w wyścigach, które rozegrano na trasach wokół Bodzentyna i Oblęgorka

W mistrzostwach makroregionu młodzików i młodziczek na sześciokilometrowej trasie w okolicach Oblęgorka (Bugaj - Brynica - Bugaj) najszybszy był Sebastian Tomczak (Społem Łódź). Zaledwie o trzy sekundy wyprzedził on kielczanina Mateusza Kozaka. W mistrzostwach wystartowało 50 młodych kolarzy, a rywalizację dziewcząt wygrała Marta Walczewska (Dwójka Stryków).

Trzykrotnie więcej zawodników wystartowało w wyścigu "Szlakiem walk i męczeństwa wsi polskiej" koło Bodzentyna. Znów niewiele zabrakło Mateuszowi Kozakowi. Jeszcze 200 metrów przed metą wraz z dwójką kolarzy z Wielunia był na czele, ale wyprzedziła ich grupa pościgowa. Najszybciej finiszował Wojciech Pożarlik (Stryków). Wśród juniorów wygrał Marcin Zieliński (Cyclo Korona Kielce), a w grupie masters najlepiej spisał się Jerzy Kruk (KTC), który zwyciężył w kategorii IV (powyżej 60 lat).