Górskie Samochodowe Mistrzostwa Polski

Na sopockim Brodwinie odbyły się dwie rundy Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski.

W piątej rundzie rozegranej w sobotę zwyciężył Paweł Dytko z Automobilklubu Opolskiego. Na obfitującej w ostre zakręty trasie o długości 3050 metrów dobrze spisał się reprezentant Automobilklubu Gdańskiego Tadeusz Myszkier, który zajął trzecie miejsce. W pierwszej dziesiątce byli także dwaj gdańszczanie Dariusz Wirkijowski (8. miejsce) i Tomasz Myszkier (10.).

W niedzielnej szóstej rundzie najszybszy okazał się Mariusz Stec z automobilklubu Rzemieślnik, który dzień wcześniej był drugi. Tadeusz Myszkier, kierujący BMW M3-E36, uplasował się na 9. pozycji. - Ten typowo rajdowy samochód do 100 km/godz. przyspiesza w 4 sekundy. Jednak jak na dzisiejszą technikę nie ma najnowszego silnika, ale i tak nie mam na co narzekać. To dobre auto - powiedział "Gazecie" Myszkier.