Drugoligowi piłkarze Cracovii wznowili treningi

W poniedziałek na stadionie Zwierzynieckiego beniaminek II ligi Cracovia rozpoczął przygotowania do sezonu. Na pierwszych zajęciach pojawiło się 26 piłkarzy. Wielce prawdopodobny jest powrót z Belgii Łukasza Kubika.
- Cieszę się, że zawodnicy nie wyprodukowali sobie brzuchów podczas urlopów - nie krył trener Wojciech Stawowy. Wczoraj jego Cracovia na stadionie Zwierzynieckiego rozpoczęła przygotowania do występów w II lidze. Z Belgii w sukurs "Pasom" przybywa Łukasz Kubik

Prezes Cracovii Paweł Misior potwierdził, że z Marcinem Makuchem, Markiem Basterem (obaj trenowali z zespołem), Robertem Kolasą i Sławomirem Olszewskim (dziś rozpoczną przygotowania) uzgodniono warunki finansowe. Piłkarze mają złożyć podpisy na kontraktach najpóźniej do czwartku. Dziś Łukasz Kubik wyjeżdża do Mouscron, by sfinalizować swoje odejście z klubu. W Krakowie zacznie trenować najpóźniej na początku przyszłego tygodnia. Trwają negocjacje z Wisłą z sprawie wykupienia podpory III-ligowych "Pasów" Pawła Nowaka. Utknęły rozmowy na linii Cracovia-Stal Rzeszów dotyczące pozyskania napastnika Łukasza Szczoczarza.

Na wczorajszych zajęciach trenowało 26 piłkarzy, wśród nich m.in. Grzegorz Miłkowski (Świt Nowy Dwór Mazowiecki), Tomasz Radziwon, Piotr Kluzek (obaj Pogoń Szczecin), Piotr Błauciak (Pogoń Staszów) oraz wychowankowie Michał Raś i Patryk Kożuch. W środę przyjadą Rafał Pawlak, Radosław Biliński, Adam Kucz oraz dwóch Słowaków (jednym z nich jest Marian Cocis z Hetmana)

- Szykujemy transferowy hit - mówi tajemniczo prezes Misior. Ma nim być prawdopodobnie Kameruńczyk Adeck-Akah Mba (ostatnio grał w Dynamie Berlin).

- Z tej grupy wybierzemy jeszcze dwóch, trzech piłkarzy, z którymi podpiszemy kontrakty - dodaje trener Stawowy. Prezes Cracovii nie ukrywa, że niektórzy piłkarze pożegnają drużynę. Pełny skład zespołu będzie znany do 17 lipca, kiedy to Cracovia pojedzie na obóz do Dębicy. Wszystko wskazuje na to, że nie dojdzie do sparingu z Widzewem, który zmienił plany treningowe. Cracovia nie zmierzy się także z Dospelem Katowice, który w tym czasie zagra w Pucharze Polski.