Mistrzostwa Polski w tenisie

Złoty medal Klaudii Jans i srebrny Moniki Krauze to efekt sopockich tenisistów w zakończonych późnym wieczorem w niedzielę mistrzostwach Polski w Sopocie

Marzeniem Klaudii Jans (SKT Sopot) był finał gry pojedynczej. Ubiegłoroczna brązowa medalistka przegrała jednak w ćwierćfinale z późniejszą mistrzynią Joanną Sakowicz (Wawel Kraków) 3:6, 2:6. Niepowodzenie w singlu sopocianka powetowała sobie w grze podwójnej. W parze z Katarzyną Siwosz (PKT Pabianice) zdobyła złoty medal. Para sopocko-pabianicka przegrywała już w trzecim secie 3:5 i 15:40.- Nasze rywalki miały dwie piłki meczowe, sama nie wiem, jak udało się nam je obronić - zastanawia się Jans.

Drugie miejsce wywalczyła w turnieju miksta Monika Krauze (SKT), której partnerem był mistrz Polski w singlu Bartłomiej Dąbrowski (MKT Łódź).

WYNIKI

Finał debla kobiet: Klaudia Jans (SKT Sopot), Katarzyna Siwosz (PKT Pabianice) - Monika Schneider (Mera Warszawa), Alicja Rosolska (Warszawianka) 3:6, 6:1, 7:6 (7-4)

Finał debla mężczyzn: Mariusz Fyrstenberg (Mera Warszawa), Marcin Matkowski (MKT Łódź) - Łukasz Pelowski, Filip Urban (obaj AZS Poznań) 3:6, 7:5, 6:2

Finał miksta: Karolina Lewandowicz, Kamil Lewandowicz (Mera) - Monika Krauze (SKT Sopot), Bartłomiej Dąbrowski (MKT Łódź) 5:7, 6:3, 6:3.