GTŻ Primus Grudziądz - KSŻ Krosno 64:25

ŻUŻEL. II LIGA. Zgodnie z oczekiwaniami żużlowcy z Krosna wysoko przegrali z głównym kandydatem do awansu, tamtejszym GTŻ Primus.

Już przed meczem było wiadomo, że faworyt jest tylko jeden. Niewiadome były tylko rozmiary, w jakich grudziądzki zespół pokona borykającą się z problemami finansowymi drużynę z Krosna.

Po dwóch wyścigach krośnianie przegrywali 2:10, a w trzecim zwyciężył Janusz Ślączka, co dało remis żużlowcom z Krosna. Po tym biegu nad Grudziądzem przeszła burza, która przerwała te zawody na kilkadziesiąt minut.

Po wznowieniu grudziądzanie powiększali swoją przewagę. Goście jedyne zwycięstwo drużynowe odnieśli w 12. biegu za sprawą Ślączki i Marcina Rajkowskiego, którzy 4:2 pokonali parę Krzysztof Buczkowski - Przemysław Kłos. Ale w tym momencie GTŻ prowadził już 50:22. W pierwszym z wyścigów nominowanych para gospodarzy wygrała 5:0, gdyż najpierw wykluczony został Daniel Nowotyński, a w powtórce Krzysztof Bas.

Ostatecznie grudziądzanie wygrali różnicą 39 punktów. W zespole z Krosna nie zawiódł Janusz Ślączka - zdobywca 12 punktów. Nieźle zaprezentował się także Mirosław Szczurek, który wywalczył sześć oczek.

GTŻ PRIMUS GRUDZIĄDZ 64

KSŻ KROSNO 25

GTŻ Primus: Buczkowski 10 (3,3,1,2,1), Pawlikowski 7 (2,2,3,-,-), R. Kempiński 8 (2,2,2,-,2), Staszek 12 (3,3,3,-,3), Markuszewski 7 (2,d,-,3,2), Ł. Dados 9 (1,3,1,1,3), Kierzkowski 6 (3,3), Kłos 5 (2,0,3).

KSŻ: Woźniak 6 (1,1,0,1,2,1), Marcin Rajkowski 1 (0,d,-,1,u), Bas 0 (0,-,0,-,w), Szczurek 6 (1,1,2,2,0,d), Ślączka 12 (3,2,1,1,3,2), Nowotyński 0 (0,u,0,d,w).

NCD: Paweł Staszek 68,78 (II).

Widzów: 2,5 tys.

Bieg po biegu:

Pozostałe wyniki 6. kolejki:

KOLEJARZ OPOLE - WANDA KRAKÓW 40:0 walkower

Mecz KM INTAR PRZEGLĄD ŻUŻLOWY.PL OSTRÓW - TŻ ŁÓDŹ został przełożony na 13 lipca.