Sport w skrócie

Mariusz Poźniak z Aeroklubu Leszczyńskiego liderem szybowcowych mistrzostw Polski w klasie standard. Ukraiński kolarz w barwach grupy Mróz Borek Wlkp. Ołeksandr Kłymienko zajął trzecie miejsce w 14. Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków. W żeglarskich mistrzostwach Europy na Majorce wystąpi Weronika Glinkiewicz z Posnanii. We wtorek rozpoczynają się w Gnieźnie mistrzostwa Europy juniorów w hokeju na trawie.
SZYBOWNICTWO

WIELKOPOLANIE PROWADZĄ. Mariusz Poźniak z Aeroklubu Leszczyńskiego jest liderem rozgrywanych pod Częstochową szybowcowych mistrzostw Polski w klasie standard. Po czterech konkurencjach Poźniak wyprzedza swego kolegę klubowego Aleksandra Formanowskiego i Jerzego Kolasińskiego z Poznania. W klasyfikacji międzynarodowej prowadzi reprezentant Niemiec Mirosław Matkowski.

KOLARSTWO

MRÓZ W SOLIDARNOŚCI. Ukraiński kolarz w barwach grupy Mróz Borek Wlkp. Ołeksandr Kłymienko zajął trzecie miejsce w 14. Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków, który zakończył się w Łodzi. Na trasie ostatniego etapu z Końskich do Łodzi szósty był inny kolarz Mroza Marcin Lewandowski. W klasyfikacji generalnej szósty był Zbigniew Piątek, a dziesiąty Cezary Zamana. Zwyciężył Rosjanin Oleg Żukow.

ŻEGLARSTWO

GLINKIWICZ NA MAJORCE. Od wtorku, u wybrzeży Majorki, zmagania w mistrzostwach kontynentu w klasie Europa rozpocznie 117 zawodniczek z 27 krajów. Polskę reprezentować będzie m.in. Weronika Glinkiewicz z Posnanii Poznań. Będą to ważne dla Polek zawody, bo dzięki dobremu występowi Moniki Bronickiej z Gdańska w zeszłorocznych mistrzostwach świata w Kanadzie (ósma lokata), Polska ma zapewnione miejsce w igrzyskach olimpijskich w Atenach w klasie Europa.

HOKEJ NA TRAWIE

PRZED ME W GNIEŹNIE. W wtorek w Gnieźnie rozpoczną się mistrzostwa Europy Juniorów do lat 18 w hokeju na trawie. Wystartuje w nich osiem drużyn. Polska reprezentacja znalazła się w grupie B - z Danią, Walią i Szwajcarią. W grupie A wystąpią: Włochy, Czechy, Anglia i Chorwacja. Polscy hokeiści kolejno grać będą: 8 lipca ze Szwajcarią, 9 lipca z Walią a 10 lipca z Danią. Impreza potrwa do 13 lipca.