Grek testowany w Górniku Polkowice

W poniedziałek rozstrzygnie się, czy nowym zawodnikiem Górnika Polkowice zostanie Piotr Stokowiec. Z zespołem trenują pomocnik Pogoni Szczecin Radosław Biliński oraz Grek Fotis Maniakis. Wszyscy zagrali w przegranym 0:2 sparingu z Amicą Wronki
Piotr Stokowiec od tygodnia trenuje z piłkarzami Górnika Polkowice. Dziś z byłym zawodnikiem m.in. Śląska Wrocław, Groclinu Grodzisk, a ostatnio KSZO Ostrowiec mają rozmawiać polkowiccy działacze. Pomocnik nie ukrywa jednak, że oprócz propozycji z Górnika ma także oferty z innych klubów. Zainteresowany jego sprowadzeniem jest między innymi Widzew Łódź. Na pewno piłkarzem Górnika nie zostanie pomocnik Lecha Poznań Piotr Jacek, który również był w kręgu zainteresowań klubu. Piłkarz pojawił się w piątek w Polkowicach, ale już w sobotę okazało się, że gracz nie jest zainteresowany grą w Górniku. - Zawodnik poinformował nas, że doszedł do porozumienia z Lechem - mówi trener Górnika Polkowice Mirosław Dragan.

W sobotę piłkarze Górnika rozegrali sparing w Popowie z Amiką Wronki. Podopieczni Mirosława Dragana przegrali 2:0. W tym meczu w barwach Górnika zadebiutowało wielu nowych piłkarzy. Po raz pierwszy w zespole zagrali nowo pozyskani - Tomasz Romaniuk, Waldemar Żelasko, Arkadiusz Maciejewski. Marcin Wojtarowicz oraz Marcin Narwojsz. W sparingu wystąpiło także trzech graczy, którzy przebywają na testach w zespole. W składzie pojawił się Piotr Stokowiec, a także pomocnicy Radosław Biliński oraz Grek Fotis Maniakis. Biliński w minionym sezonie występował w I-ligowej Pogoni Szczecin, natomiast Maniakis to były zawodnik czeskiego klubu I-ligowego Hradec Králové. - Na razie przyglądamy się tym graczom. Rozmów odnośnie do transferu jeszcze z nimi nie rozpoczęliśmy - komentuje Mirosław Dragan.

Dziś i jutro piłkarze Górnika będą trenować na własnych obiektach. W środę natomiast wyjeżdżają na obóz do Słowenii. Tam mają w planie rozegrać kilka spotkań ze słoweńskimi zespołami z ekstraklasy.

Amica Wronki - Górnik Polkowice 2:0 (1:0)

Bramki: Bartczak (35), Gregorek (51).

Górnik: Banaszyński - Romaniuk, Adamski, Żelasko, Stokowiec, Biliński, Maniakis, Malawski, Maciejewski, Wojtarowicz, Narwojsz. Po przerwie zagrali Kikowski, Jeziorny, Szymański, Moskal, Soboń, Gorząd.