Grzegorz Krzosek zdobył srebrny medal mistrzostw Polski w biegu na 800 m

Grzegorz Krzosek z ZTE Radom zdobył srebrny medal w biegu na 800 m podczas 79. Mistrzostw Polski w Bielsku-Białej
Radomianin trzykrotnie zdobywał tytuły mistrzowskie na średnim dystansie. W Bielsku-Białej był faworytem, ale przegrał z Mirosławem Formelą ze Sportingu Międzyzdroje. Zwycięzca osiągnął czas 1:51,82 min., Krzosek 1:52,13 min.

- Nie jestem zadowolony z biegu. Tempo było jak zwykle wolne i gdybym nie przyspieszył w odpowiednim momencie, wynik byłby jeszcze gorszy. Myślałem, że mam sporą przewagę nad pozostałymi biegaczami. Trochę się zagapiłem. Kiedy na końcowych metrach Formela wyprzedził mnie, brakło dystansu, by odrobić stratę - opowiadał "Gazecie" Grzegorz Krzosek.

Podopieczny Leszka Trzosa musi zadowolić się więc tytułem wicemistrza. W jego bogatej karierze jest to drugi srebrny medal na otwartym stadionie. W roku 2001 krajowy championat przegrał z odwiecznym rywalem Pawłem Czapiewskim.

Mirosław Formela po triumfie nad Krzoskiem nie krył radości. - To zwycięstwo szczególnie mnie cieszy, bo oprócz tytułu dało mi coś jeszcze. Wyprzedziłem Grześka. Jest on moim głównym rywalem w kraju, a poza tym bardzo chciałem odegrać się za porażkę w ubiegłorocznych mistrzostwach Polski w Szczecinie. Udało się! Dziś to on oglądał moje plecy - powiedział szczęśliwy Formela.

Grzegorz Krzosek w Bielsku-Białej walczył nie tylko o prymat na 800 m. Od kilku tygodni zamierza znaleźć okazję, by wypełnić minimum na sierpniowe mistrzostwa świata w Paryżu. Na razie wynik 1:46 min, który wyznaczyła lekkoatletyczna centrala, jest poza zasięgiem krajowej czołówki. Czy Grzegorz zdoła jeszcze pokonać własną słabość i osiągnąć wyznaczony czas? - Nie będzie to proste. Czekam właśnie na telefon od menedżera, który poszukuje dla mnie imprezy w kraju lub za granicą, na której mógłbym jeszcze powalczyć o kwalifikację - dodał Krzosek.

W Bielsku-Białej wystąpiła również uzdolniona zawodniczka ZTE Radom - Bożena Łukasik. Koleżanka klubowa Krzoska biegła w finale na 400 m, uzyskując czas 56.39 s i zajęła ósme miejsce. To sukces radomianki, zważywszy na fakt, że Łukasikówna jest jeszcze juniorką.