Rywale Lotosu VBW Clima

Wiadomo na kogo koszykarki Lotosu VBW Clima mogą trafić w Eurolidze w sezonie 2003/2004. Losowanie grup odbędzie się 19 lipca
Znane jest już grono 16 zespołów, które będą grały w rozgrywkach Euroligi kobiet. Obok Lotosu VBW Clima Gdynia miejsce otrzymały także: Gambrinus Brno (Czechy), US Olympic Valenciennes, CJM Bourges i Aix en Provance (wszystkie Francja), MiZO Pecs VSK i Euroleasing Orsi Sopron (oba Węgry), Basket Parma i CUS Chieti (oba Włochy), Lietuvos Telekomas Wilno (Litwa), SCP Ruzomberok (SVK), FC Barcelona, Ros Casares Walencja (ESP), UMMC Jekaterinburg, SGAU VBM Samara (oba Rosja), Budnocost Podgorica (Serbia i Czarnogóra). Debiutantami w tym gronie są włoski CUS Chieti i rosyjski SGAU VBM Samara.

Losowanie rozgrywek odbędzie się 19 lipca w Monachium. Podobnie jak w poprzednim sezonie zespoły zostaną podzielone na dwie grupy. Cztery najlepsze zespoły awansują do ćwierćfinałów. Rozgrywki Euroligi rozpoczną się nieco wcześniej niż w poprzednich latach. Pierwsze mecze zaplanowano na 22 października. Pierwsza runda zakończy się 3 grudnia, druga - 11 lutego. Decydujące mecze o awans do Final Four odbędą się 2, 5 i ewentualnie 10 marca 2004 roku. Final Four zaplanowano na 16-18 kwietnia.

Znane są także szczegóły rozgrywek o Puchar Świata kobiet, w których zabraknie jednak zespołu mistrza Polski. Turniej odbędzie się 14-19 października 2003 r. w Samarze w Rosji. Zgodnie z zapowiedzią do udziału w imprezie zostało zaproszonych 8 zespołów z całego świata. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy. W grupie A zagrają: reprezentant WNBA (USA), UMMC Jekaterinburg (Rosja), San Paolo FC (Brazylia) i mistrz Korei Południowej. W grupie B znalazły się: Kanberra Capitals (Australia), VBM SGAU Samara (Rosja), US Olympic Valenciennes (Francja) i Mambas de Mozambic (Mozambik). Zespoły najpierw zagrają w grupach każdy z każdym, do półfinałów awansują po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy.