Henryk Bałuszyński wzmocni Piasta Gliwice?

Zawodnicy Piasta Gliwice rozpoczną przygotowania do nowego sezonu dopiero w poniedziałek. Działacze chcą wzmocnić drużynę. Być może nową gwiazdą drugoligowego beniaminka będzie Henryk Bałuszyński.
Gliwiccy działacze od dłuższego czasu pracują nad tym, aby drużyna dobrze wypadła w drugiej lidze. - Nie mamy zbyt dużo czasu. Szybko skończyło się świętowanie awansu i zaczęła praca. Musimy wzmocnić drużynę, dostosować stadion do wymogów licencyjnych - wylicza Andrzej Tarachulski, dyrektor klubu.

Na stadionie przy ulicy Okrzei w Gliwicach trwają prace remontowe. - Najwięcej problemów mieliśmy z powiększeniem boiska, aby miało wymiary nakazane przez licencję PZPN - opowiada Tarachulski.

Nadal nie jest pewne, kto poprowadzi gliwicką drużynę w drugiej lidze. W ostatnim czasie pojawiły się plotki, że Piasta miałby trenować Jan Żurek, który po opuszczeniu Dospelu Katowice jest bez pracy. - Chcemy w Piaście dobrego trenera, ale takim jest Józef Dankowski, który wywalczył awans. Nie było żadnych rozmów z panem Żurkiem, choć nie znaczy to, że... nie będzie - uśmiecha się Tarachulski. - W zarządzie są ludzie, którzy chcieliby zatrudnić nowego trenera, ale mam nadzieję, że do tego nie dojdzie. Trener Dankowski awansował z drużyną do drugiej ligi i chciałbym, żeby prowadził ją nadal - podkreśla wiceprezes Marcin Żemaitis. Na razie działacze nie podpisali jeszcze z Dankowskim nowej umowy. - Mam zbudować drużynę i to na razie tyle, co wiem. Mogę powiedzieć jedynie, że jeśli nawet zmieni mnie Jasiu Żurek, to nadal będziemy przyjaciółmi. Oczywiście chciałbym nadal prowadzić Piasta, ale to już decyzja działaczy - podkreśla Dankowski.

Trener gliwiczan sporządził już listę zawodników, których chciałby sprowadzić do Gliwic. Znajdują się na niej m.in.: Krystian Sosna z Walki Zabrze, Robert Sztandera ze Szczakowianki Jaworzno, Łukasz Wiśniewski z Concordii Knurów, Jacek Wosicki z Arki Gdynia, Kamil Kostecki z Rymera Niedobczyce, Michał Kotwica z Beskidu Skoczów i Artur Płatek, który ostatnio występował w trzeciej lidze niemieckiej. - Nie szukamy wielkich nazwisk, ale piłkarzy, którzy chcą walczyć i mają zapał, aby dopiero zapracować na swoje nazwisko - mówi Dankowski.

Jedna gwiazda być może się pojawi. Chodzi o Henryka Bałuszyńskiego, który podjął już rozmowy z działaczami Piasta. Były piłkarz m.in. Górnika Zabrze i Vfl Bochum ostatnio występował w cypryjskim Enosisie Paralimini.

Piasta opuści również kilku niechcianych piłkarzy. Nowych klubów muszą sobie poszukać Dariusz Wiśniewski, Michał Lorens, Robert Żbikowski i Jarosław Matusiak.

Drużyna przygotowania do nowego sezonu rozpocznie na własnym obiekcie. 16 lipca gliwiczanie wyjadą na 10-dniowy obóz do Dzierżoniowa.Sparingi Piasta

10.07 - Raków Częstochowa

12.07 - Góral Żywiec

16.07 - Zagłębie Lubin

19.07 - Odra Opole

22.07 - Polonia Świdnica

23.07 - Polar Wrocław

26.07 - Górnik Polkowice

30.07 - Zagłębie Sosnowiec

2.08 - Ruch Radzionków