Turniej siatkówki plażowej w Toporni

Po raz trzeci w tym sezonie boiska do siatkówki plażowej w Toporni koło Przysuchy tętniły życiem.

Do turnieju jednogwiazdkowego Grand Prix "Zagłoba 2003" zgłosiło się 19 duetów w czterech kategoriach wiekowych. Niezła frekwencja to kolejny dowód, że pomysł rozgrywania zawodów nad zalewem w Toporni był trafny.

Po raz pierwszy w zawodach wzięła udział para, której suma wieku wynosiła powyżej 100 lat. Ponieważ Marian Marasek i Andrzej Fedorczyk z Przysuchy nie mieli przeciwników, zainkasowali pierwsze punkty do rankingu.

W turnieju do lat 40 wystartowało osiem par. Zwyciężyli siatkarze z Rusinowa - Norbert Markiewicz i Tomasz Stocki. Miejsce drugie przypadło duetowi rodzinnemu - Łukaszowi i Mirosławowi Ziętkowskim. Dziewięć punktów do klasyfikacji zdobyła para Łukasz Minda i Andrzej Wojcieszek z Wolanowa, zajmując miejsce trzecie.

Tradycyjnie wiele emocji towarzyszyło rywalizacji w grupie wiekowej 70-100 lat. Ostatecznie zwyciężyli Mirosław Ziętkowski i Rajmund Woźniak (obaj Meritum Radom). Kolejne miejsca na podium zajęli: Piotr Marszałek i Artur Tomaszewski oraz Andrzej Fedorczyk i Michał Ślęzak (wszyscy Zagłoba Przysucha).

Wśród mikstów wystąpiły dwie pary. Po raz drugi wygrali: Anna Skorupska, Rajmund Woźniak, ogrywając pewnie Agnieszkę i Marcina Kiedrowiczów.

Następny, czwarty turniej z cyklu Grand Prix "Zagłoba 2003" o trzygwiazdkowym stopniu trudności odbędzie się najbliższą niedzielę. Początek zawodów godz. 10. Zapisy przyjmuje do piątku Andrzej Fedorczyk pod numerem telefonu - 675 20 41. Organizatorzy przewidują, że na dwóch boiskach wystartuje 40 par. Sponsorem zawodów będzie przysuski dealer GSM - Interkonekt.