Trafas wygrywa

Dariusz Trafas z Medicoluksu Namysłów wygrał konkurs rzutu oszczepem rozgrywany w Poznaniu podczas Mityngu Gwiazd. Jest też niemal stuprocentowym pewniakiem do zdobycia złotego medalu na zbliżających się mistrzostwach Polski

Jeszcze w piątek namysłowski oszczepnik walczył w Oslo w pierwszym w tym roku mityngu Złotej Ligi. Był tam jedynym reprezentantem naszego kraju. Jego występ wypadł bardzo dobrze, bo z wynikiem 81,17 metra zajął czwarte miejsce. Jednak zwycięzca Siergiej Makarow z Rosji rzucił aż 85,61 m.

Już w niedzielę Trafas był w Poznaniu. Rozgrywany po raz trzeci w tym mieście Mityng Gwiazd to jedna z najbardziej prestiżowych w naszym kraju imprez lekkoatletycznych. Tym razem zawodnik Medicoluksu był już zdecydowanie najlepszy, poprawił też swój wynik z Oslo. Rzutem na odległość 81,80 m zapewnił sobie złoty medal. Drugi w klasyfikacji Igor Janik z AWF Gdańsk osiągnął wynik o ponad trzy metry słabszy.

- Darek jest w bardzo dobrej dyspozycji i - co ważne - jego forma systematycznie rośnie. Nie wiem, co musiałoby się stać, żeby nie zdobył tytułu mistrza kraju - uważa dyrektor namysłowskiego klubu Janusz Klimaszewski.

Mistrzostwa Polski rozpoczną się już 4 lipca w Bielsku-Białej. Klub z Namysłowa liczy tam na jeszcze jeden złoty medal. Ma go wywalczyć Barbara Madejczyk, także w rzucie oszczepem. Z nadziejami na dobre miejsca do Bielska-Białej wyjadą także reprezentować Medicolux: Wioletta Uryga (5 km), Piotr Haczek (200 i 400 m) oraz Maciej Wojciechowski (4 km z przeszkodami).