Srebrny medal Bożeny Łukasik w MP juniorów w lekkiej atletyce

Srebrny medal, rekord życiowy i rekord okręgu radomskiego w biegu na 400 m - to dorobek Bożeny Łukasik z ZTE Radom na mistrzostwach Polski juniorów w Zamościu
Od podopiecznej Leszka Trzosa lepsza okazała się jedynie Jolanta Wójcik z Technika Trzcinica, która dystans jednego okrążenia przebiegła w czasie 54,69 s. Radomianka uzyskała rezultat 54,87, ale do zwycięstwa zabrakło niewiele. - Bożena biegła na piątym torze i na początku nie widziała goniących jej rywalek - relacjonuje trener zawodniczki. - Na finiszu sama musiała gonić i myślę, że gdyby do mety było kilka metrów dalej, mielibyśmy tytuł mistrzowski.

Łukasikówna, już przed wyjazdem do Zamościa, była wymieniana w gronie faworytek. Formę potwierdziła w biegu eliminacyjnym, który wygrała w czasie 57,17, nie wkładając jednak w ten występ zbyt wielu sił. W finale pobiegła o wiele szybciej, a do "złota" zabrakło niewiele. Potem okazało się, że zdobyty przez zawodniczkę ZTE medal był jedynym wywalczonym przez radomską ekipę.

O krok od podium byli: Tomasz Pastuszka i Dorota Górska. Oboje uplasowali się na czwartych pozycjach. Startujący w biegu na 400 m ppł Pastuszka w eliminacjach przebiegł ten dystans w czasie 54,50. W finale jeszcze poprawił ten rezultat na 54,26, ale nie wystarczyło to do zdobycia choćby brązowego medalu. Również Górska walczyła ze wszystkich sił, tyle że w biegu sprinterskim na 100 m. Po raz trzeci w tym roku pobiła rekord okręgu radomskiego, uzyskując tym razem czas 12,12. Do zajęcia trzeciego miejsca zabrakło jej zaledwie sześć setnych sekundy.

Piąta lokata na mistrzostwach w Zamościu przypadła sztafecie dziewcząt w biegu 4 x 100 m. Radomianki wystąpiły w składzie: Alicja Fiodorow, Bożena Łukasik, Dorota Górska i Agnieszka Stobnicka, uzyskując czas 48,67.

Nieźle, choć chyba nieco poniżej oczekiwań, spisała się w biegu na 1500 m Anna Cieśli z OSiR-u Kozienice. Podopieczna Janusza Misztala przebiegła ten dystans w czasie 4.36,56 min., co pozwoliło jej na zajęcie szóstego miejsca.