II finał indywidualnych mistrzostw Węgier

ŻUŻEL. Janusz Ślączka z KSŻ Krosno zajął siódme miejsce w drugim turnieju o indywidualne mistrzostwo Węgier. Na torze w Gyuli triumfował Węgier Norbert Magosi.

Wychowanek rzeszowskiej Stali miał znakomity początek. W pierwszych trzech startach zgromadził osiem punktów i plasował się w ścisłej czołówce w klasyfikacji. Niestety w dwóch ostatnich startach Ślączka dwukrotnie przyjechał ostatni i z dorobkiem ośmiu punktów (3,3,2,0,0) zajął siódme miejsce. - Były to moje pierwsze zawody po remoncie silnika, nawety nie miałem czasu, by go dotrzeć - mówi "Gazecie" Janusz Ślączka. - Mimo to na początku zawodów motocykl spisywał się znakomicie. Później zacząłem trochę kombinować z ustawieniami i skończyło się to tak, że przyjechałem dwukrotnie ostatni. Po ostatnim upadku w Debreczynie, gdzie doznałem m.in. odbicia płuc, brakuje mi trochę kondycji, co było widoczne na dziurawym torze w Gyuli - dodał Ślączka.

Zawody w Gyuli pierwotnie miały odbyć się 26 kwietnia, ale z powodu opadów deszczu zostały przełożone. Po dwóch turniejach na czele jest Laszlo Szatmari, który zgromadził 26 punktów. Oczko mniej mają Attila Stefani i Słoweniec Matej Ferjan. Czwarty jest obcokrajowiec KSŻ Krosno Sandor Tihanyi - 24 puntky, a Janusz Ślączka z dorobkiem 15 punktów zajmuje ósmą pozycję. Kolejny turniej o indywidualne mistrzostwo Węgier odbędzie się 5 lipca w Debreczynie.