Sport w skrócie

PUCHAR FILIPA. Filip Szołowski z Akweduktu MAC Edukacja Kielce wygrał rywalizację juniorów w zawodach Pucharu Polski w triatlonie, które odbyły się w Szczecinku. Dobrze spisał się również jego klubowy kolega Dominik Szymanowski, który był trzeci. Na 10. miejscu uplasował się Grzegorz Kożuchowski. W rywalizacji juniorów młodszych Przemysław Szymanowski był szósty, a 23. Rafał Jakubowski.

WITECKI NIE UKOŃCZYŁ WYŚCIGU. Mariusz Witecki, jedyny reprezentant Cyclo Korony Kielce na kolarskich mistrzostwach Polski w Gorzowie, wycofał się w trakcie sobotniego wyścigu orlików (zawodników do 23 lat) ze startu wspólnego. Mistrzem Polski na trasie długości 177 kilometrów został Dariusz Rudnicki z Legii Bazyliszek Luxmed Warszawa. Jak informowaliśmy, w czwartek Witecki był ósmy w wyścigu jazdy indywidualnej na czas.