14 kolejka Radomskiej Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej

Drużyna Godowa wykorzystała potknięcia rywali i awansowała na pierwsze miejsce w tabeli. Kolejną rundę spotkań zespoły rozegrają dopiero w sierpniu
Dokończono 13. kolejkę spotkań, a w sobotę odbyła się ostatnia runda przed miesięczną przerwą wakacyjną. Na osiem kolejek przed zakończeniem rozgrywek aż siedem zespołów ma realne szanse na wywalczenie mistrzostwa. Różnice punktowe są minimalne, a to oznacza, że każde potkniecie czy zwycięstwo ma ogromne znaczenie dla końcowego układu tabeli.

RAFPOL/GOTAR - ISKRA 3:3.

Bramki: Bryła 2, Stępień 1 - dla Rafpolu, Machnio 2, Prusiński - dla Iskry.

Przy stanie 1:1 dla Rafpolu Wojciech Krycia nie wykorzystał karnego. W drugiej połowie Rafpol strzelił dwa gole. Iskra grała jednak do końca, doprowadzając do remisu.

EKOIDEA - AMAROL 2:1.

Bramki: Pastuszka, Maj - dla Ekoidei, Gos - dla Amarolu.

Amarol zdobył prowadzenie po błędzie bramkarza Przemysława Marciniaka, który rozminął się z piłką. Mimo przypadkowej bramki zespół Stanisława Kalbarczyka miał lekką przewagę i zasłużenie prowadził. Po przerwie obraz gry zmienił się. To Ekoidea dominowała, potwierdzając przewagę dwoma golami.

GODÓW - ALTADIS 3:1.

Bramki: Napora, Dorsz, Baćmaga - dla Godowa, Wójcik - dla Altadisu.

Na 10 min przed zakończeniem meczu Altadis zdobył wyrównującą bramkę i remis wydawał się bardzo realny. Aspirujący do zwycięstwa w rozgrywkach Godów dość szybko po strzale Piotra Dorsza zdobył prowadzenie, a wynik ustalił doświadczony Sławomir Baćmaga, zapisując na koncie ósmą bramkę w rozgrywkach.

ŁUCZNIK - RADIMP 2:1.

Bramki: Popczyński, Marlecki - dla Łucznika, Warzyński - Radimpu.

Młodzież z Łucznika gra z meczu na mecz coraz lepiej, a w sobotę znalazła nawet sposób na wyżej notowanego sąsiada z tabeli. Przy stanie 1:1 po składnej akcji zwycięską bramkę zdobył Michał Marlecki. Była to druga wygrana Łucznika w rozgrywkach.

PWSOŚ - MAREL 1:0.

Bramki: samobójcza Szpaderski.

W meczu na szczycie minimalnie lepsi okazali się studenci, a zwycięską bramkę zawdzięczają łutowi szczęścia Po kapitalnym uderzeniu z dystansu Tomasza Krawca piłka po drodze odbiła się od słupka, nogi bramkarza Marelu - Leszka Szpaderskiego - i wpadła do bramki. Zdaniem obserwatorów sprawiedliwym wynikiem byłby remis.

KOMANDOR - RAFPOL/ GOTAR 2:2.

Bramki: Sławomir Latosek, Tokarski - dla Komandora, Płatos, Bryła, - dla Rafpolu.

Kolejny mecz, w którym Komandor prowadził 2:0 i nie potrafił utrzymać wyniku do końcowego gwizdka sędziego. Kontaktowa bramka dla Rafpolu była problematyczna. Zawodnicy Komandora mieli pretensje do sędziego, twierdząc, że po strzale Pawła Płatosa piłka nie przeszła linii bramkowej. Wyrównał Jacek Bryła. Trzeba dodać, że drużyna Komandora miał trochę szczęścia, bo od utraty kolejnych goli uchroniła ją poprzeczka.

ALTADIS - ISKRA 0:6.

Bramki: Prusiński 2, Machnio, Giza, Nowocień, Sadowski.

Altadis przystąpił do meczu bardzo osłabiony i nie był w stanie stawić czoła dobrze dysponowanej drużynie Iskry. Jednym z lepszych piłkarzy meczu był Maciej Prusiński, zdobywając dwa gole, dzięki którym przoduje w klasyfikacji najskuteczniejszych.

EKOIDEA - WOLA 7:4.

Bramki: Maj 2, Pastuszka, Matracki, Sasin, Chamerski, Pietrzykowski - dla Ekoidei, Bińkowski 3, Kaca - dla Woli.

Mimo że Wola przegrała mecz, rozegrała jedno z lepszych spotkań w rozgrywkach. Do przerwy dominowała Ekoidea, zdobywając trzy gole. Później mecz wyrównał się. Zespół Ekoidei zainkasował trzy punkty na wagę kontaktu z czołówką ligi.

AMAROL - GODÓW 0:2

Bramki: Pawelec, Bernyś.

Był to mecz niewykorzystanych szans. W pierwszej, bezbramkowej połowie przeważał Amarol, stwarzając kilka doskonałych okazji strzeleckich. Pewnie w drużynie Godowa bronił jednak Sylwester Chęciński. W sporcie niewykorzystane sytuacje mszczą się... Godów osiągnął później przewagę, zdobywając dwa gole na wagę zwycięstwa.

1. Godów 14 29 34:11

2. PWSOŚ 14 29 28:11

3. Komandor 14 27 43:13

4. Rafpol/Gotar 14 27 31:14

5. Marel 14 27 19:7

6. Iskra 14 25 53:17

7. Ekoidea 14 25 25:22

8. Amarol 14 20 26:16

9. Altadis 14 11 14:32

10. Radimp 14 10 16:46

11. Łucznik 14 6 12:53

12. Wola 14 0 10:69

Klasyfikacja najlepszych strzelców:

15 - Maciej Prusiński (Iskra), 13 - Piotr Dorsz (Godów), 12 - Mariusz Gos (Amarol), Sławomir Latosek (Komandor), 9 - Piotr Konopka (Komandor), Mirosław Sułek (Komandor), Maciej Giza (Iskra), 8 - Robert Wilkowski (PWSOŚ), Sławomir Baćmaga (Godów), Sławomir Machnio (Iskra).

Organizatorem rozgrywek jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radomiu. Patronat prasowy nad imprezą sprawuje "Gazeta Wyborcza".