Lekkoatletyczny Mityng Gwiazd

Najciekawiej zapowiadają się konkursy skoku o tyczce kobiet, biegi płotkarskie i bieg na 200 m
Mityng Gwiazd, zwany Żywiec Cup to najlepiej obsadzony mityng lekkoatletyczny w Polsce. W tym roku największymi gwiazdami imprezy będą: namibijski sprinter Frankie Fredericks (trzykrotny wicemistrz olimpijski i mistrz świata z 1993 r. na 200 m), Francuz Stephane Diagana (mistrz świata z 1997 r.), Debbi Fergusson z Bahamów (mistrzyni olimpijska i mistrzyni świata w damskiej sztafecie), Kim Collins z egzotycznych wysp St. Kitts & Nevis na Karaibach (brązowy medalista mistrzostw świata w biegu na 200 m), jamajska biegaczka Lorraine Graham-Fenton (wicemistrzyni olimpijska na 400 m), hiszpański skoczek w dal Yago Lamela (mistrz świata) czy reprezentująca Hiszpanię nigeryjska płotkarka Glory Alozie (wicemistrzyni olimpijska, wicemistrzyni świata i mistrzyni Europy).

Na co przede wszystkim warto zwrócić uwage na Golęcinie?

1. Konkurs skoku o tyczce kobiet - doskonale obsadzony z dwoma bardzo mocnymi Rosjankami - Tatiana Połnowa to w tej chwili nr 2 na świecie (za Swietłaną Fieofanową), a Elena Isinbajewa - nr 4; do tego dochodzi nasza Monika Pyrek, która z każdym startem skacze wyżej

2. Biegi płotkarskie - w kobiecym biegu na 100 m ppł mocne Polki Aurelia Trywiańska i Aneta Sosnowska spróbują zagrozić świetnym płotkarkom zagranicznym; najszybsza z nich - Jenny Adams uzyskała w tym roku już 12,68 s.; podobnie w biegu pań na 400 m ppł; z kolei męski bieg płotkarski na 400 m ppł ma obsadę złożoną ze słynnego Francuza Stephane'a Diagany i trzech doskonałych Jamajczyków

3. Męskie biegi sprinterskie - na 100 m Kim Collins ścigac się będzie z szybkim Australijczykiem Mattem Shirvingtonem, za to na 200 m nasz Marcin Jędrusiński powalczy z samym Ffankie Fredericksem

4. Skok w dal - z udziałem mistrza świata Yago Lameli



Lista startowa Mityngu Gwiazd

(Kolejno: zajęte miejsce, imię i nazwisko, kraj, uzyskany czas)

100 m mężczyzn

Kim Collins (St. Kitts & Nevis)

Matt Shirvington (Australia)

Francesco Scuderi (Włochy)

Morne Nagel (RPA)

Llewelyn Bredwood (Jamajka)

Terrence Trammell (USA)

Łukasz Chyła (Polska)

Marcin Nowak (Polska)

Matthew Quinn (RPA)

Marcin Krzywański (Polska)

Tomasz Kondratowicz (Polska)

Marcin Kulczak (Polska)

Marcin Niewiara (Polska)

Paweł Ptak (Polska)

Jakub Herold (Polska)

Adam Gaj (Polska)

Tomasz Linka (Polska)

Piotr Kolasa (Polska)



200 m mężczyzn

Frankie Fredericks (Namibia)

Marcin Jędrusiński (Polska)

Marcin Urbaś (Polska)

Ricardo Williams (Jamajka)

Jarek Kulesza (Kanada)

Shervin Vries (RPA)

Shawn Crawford (USA)

Tomasz Kondratowicz (Polska)



400 m mężczyzn

Davian Clarke (Jamajka)

David Canal (Hiszpania)

Paul Gorries (RPA)

Filip Walotka (Polska)

LaBronze Garrett (USA)

Michael Mc Donald (Jamajka)

Clinton Hill (Australia)

Llesloe Dijhone (Francja)



800 m mężczyzn

Grzegorz Krzosek (Polska)

Glody Dube (Botswana)

Joseph Mutua (Kenia)

Vincent Kemboi (Kenia)

Kennedy Kimwetich (Kenia)

James Mc Ilroy (W. Brytania)

Nicolas Aissat (Francja)

Gregory Koncellah (Kenia)

Michael Rotich (Kenia)

John Litei (Kenia)

Nathan Brannen (Kanada)

Andriej Twerdostup (Ukraina)

Werner Botha (RPA)



1500 m mężczyzn

Zbigniew Graczyk (Polska)

Patrycjusz Szwajnoch (Polska)

Timothy Kiptanui (Kenia)

Benoit Nicolas (Francja)

David Kiplak (Kenia)

Tomasz Szymkowiak (Polska)

Robert Rono (Kenia)

Benjamin Kipkurir (Kenia)

Jared Shegumo (Etiopia)

Marcin Fudalej (Polska)

Laban Rotich (Kenia)

Mounir Yemmouni (Francja)

Radosław Popławski (Polska)

Grzegorz Wojtczak (Polska)

Tomasz Babiszkiewicz (Polska)

Stainley Lileito (Kenia)

Wojciech Kałdowski (Polska)

Dawid Kulik (Polska)
Nick Willis (Nowa Zelandia)

Michael Stember (USA)

400 m przez płotki mężczyzn

Ian Weakly (Jamajka)

Stephane Diagana (Francja)

Tomasz Rudnik (Polska)

Llewellyn Herbert (RPA)

Kemel Thompson (Jamajka)

Zenon Miśtak (Polska)

Alwyn Myburgh (RPA)

Dean Griffiths (Jamajka)

skok w dal mężczyzn

Tomasz Mateusiak (Polska)

Dimitrios Serelis (Grecja)

Ignasius Gaisah (Ghana)

Yago Lamela (Hiszpania)

Peter Bourge (Australia)
Cheikh Toure (Francja)

Dimitrij Mitrofanow (Rosja)

Bogdan Taurus (Rumunia)

Arkadiusz Zontek (Polska)

Konrad Katarzyński (Polska)

rzut młotem mężczyzn

Szymon Ziółkowski (Polska)

Maciej Pałyszko (Polska)

Wojciech Kondratowicz (Polska)

Kazimierz Boulge (Polska)

Andriej Skwaruk (Ukraina)

Marcin Fernówka (Polska)

rzut oszczepem mężczyzn

Darisuz Trafas (Polska)

Rajmund Kółko (Polska)

Breaux Greer (USA)

Igor Janik (Polska)

Maciej Wiśniewski (Polska)

Łukasz Baran (Polska)

Michał Krukowski (Polska)

100 m kobiet

Joanna Balcerzak (Polska)

Debbie Fergusson (Bahama)

Juliet Campbell (Jamajka)

Makaredja Sangonoko (Wybrzeże Kości Słoniowej)

Tatiana Tkalicz (Ukraina)

Geraldine Pillay (RPA)

Daria Onyśko (Polska)

Dorota Dorobisz (Polska)

200 m kobiet

Debbie Fergusson (Bahama)

Laureen Hewitt (Australia)

Joanna Balcerzak (Polska)

Geraldine Pillay (RPA)

Dorota Dydo (Polska)

Juliet Campbell (Jamajka)

Beverly McDonald (Jamajka)

400 m kobiet

Lorraine Fenton (Jamajka)

Heide Seyerling-Quinn (RPA)

Swietłana Usowicz (Białoruś)

Melissa Barber (USA)

Mireille Nguimgo (Kamerun)

Luiza Łańcuchowska (Polska)

Olga Miszczenko (Ukraina)

Anna Nentwig (Polska)

800 m kobiet

Michelle Ballentine (Jamajka)

Olga Raspopowa (Rosja)

Heather Hennegar (Kanada)

Julia Gurtawenko (Ukraina)

Irina Waszencewa (Rosja)

Ewelina Sętowska (Polska)

Joanna Buza(Polska)
Tamara Wołkowa (Ukraina)

Anna Zagórska (Polska)

Marian Burnett (Gujana)

Beata Rudzińska (Polska)

Rikke Ronholt (Dania)

Nadjeżda Worobjewa (Rosja)

Ewa Klarecka (Polska)

1500 m kobiet

Anna Jakubczak (Polska)

Justyna Lesman (Polska)

Małgorzata Jamróz Polska)

Jackline Maranga (Kenia)

Renata Hoppova (Czechy)

Natalia Jewdokimowa (Rosja)

Berhane Hirpassa (Etiopia)

Irina Krakoviak (Litwa)

Julia Kosenkowa (Rosja)

Julia Czijenko (Rosja)

Elena Sidorczenkowa (Rosja)

Barbara Jabłońska (Polska)

Patrycja Włodarczyk (Polska)

Katarzyna Czubska (Polska)

Aleksandra Kazubek (Polska)

Anna Nagadowska (Polska)

Aleksandra Jakubczak (Polska)

Rasa Drazdauskaite (Litwa)

100 m przez płotki kobiet

Glory Alozie (Hiszpania)

Lacena Golding-Clarke (Jamajka)

Jenny Adams (USA)

Aneta Sosnowska (Polska)

Aurelia Trywiańska (Polska)

Justyna Oleksy (Polska)

Agnieszka Frankiewicz (Polska)

Dione Rose-Henley (Jamajka)

400 m przez płotki kobiet

Anna Jesień (Polska)

Małgorzata Pskit (Polska)

Katarzyna Izydorek (Polska)

Marta Chrust (Polska)

Brenda Taylor (USA)

Yvonne Harrison (Puerto Rico)

Surita Febrairo (RPA)

Tetiana Tereszczuk (Ukraina)

tyczka kobiet

Monika Pyrek (Polska)

Anna Wielgus (Polska)

Róża Kasprzak (Polska)

Tatiana Połnowa (Rosja)

Zsuzsanna Szabo (Węgry)

Kellie Suttle (USA)

Elena Isinbajewa (Rosja)

Tanja Kolewa (Bułgaria)



Ważne dla kibica

- Lekkoatleci nie będą mieli numerów startowych, za to na ich koszulkach znajdą się nazwiska właścicieli

- Bilety na mityng kosztują 10 zł. Dzieci do lat 12 wchodzą za darmo

- Kibice zostaną wyposażeni w program i listy startowe

- Konkurencji w tym roku jest mniej i są one rozgrywane w wolniejszym tempie. Kibice bowiem narzekali, że dotąd nie mogli nadążyć za szybkim tempem mityngu

- Na stadionie stanie telebim, na którym pokazywane będą powtórki

- Mityng transmitowany jest przez TVP



Plan Mityngu Żywiec Cup

29 czerwca 2003

godz. 15.151500 m kobiet
godz. 15.251500 m mężczyzn
godz. 15.30otwarcie imprezy
godz. 15.58800 m kobiet
godz. 16.08800 m mężączyzn
godz. 16.15eliminacje 100 m ppł kobiet
godz. 16.20młot mężczyzn
godz. 16.25eliminacje 100 m kobiet
godz. 16.30skok o tyczce kobiet
godz. 16.40eliminacje 100 m mężczyzn
godz. 17.10finał 100 m ppł kobiet
godz. 17.20400 m ppł kobiet
godz. 17.30400 m ppł mężczyzn
godz. 17.40oszczep mężczyzn
godz. 17.45finał 100 m kobiet
godz. 17.54skok w dal mężczyzn
godz. 18.00finał 100 m mężczyzn
godz. 18.15400 m kobiet
godz. 18.30400 m mężczyzn
godz. 18.40200 m kobiet
godz. 18.50200 m mężczyzn